Polacy nie chcą wyborów prezydenckich w maju. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń

Najnowszy sondaż pokazuje, że Polacy nie chcą w maju wyborów, ani tradycyjnych, ani korespondencyjnych. Aż 78 proc. badanych uważa, że głosowanie należy przełożyć - czytamy w "Super Expressie".
Zobacz wideo

Przepisy wprowadzające powszechne głosowanie korespondencyjne, w zaplanowanych na maj wyborach prezydenckich, są w Senacie. Według Prawa i Sprawiedliwości i sojuszników partii Jarosława Kaczyńskiego, to właśnie głosowanie listowne jest najlepszym sposobem przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Ciepło na temat takiego rozwiązania wypowiada się Andrzej Duda.

Tymczasem z  badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że 78 proc. badanych uważa, że należy przełożyć wybory prezydenckie na późniejszy termin, 14 proc. - że nie należy ich przekładać, a 8 proc. nie ma zdania na ten temat.

64 proc. badanych zapytanych o to, czy wybory 10 maja powinny się odbyć wyłącznie w formie korespondencyjnej, odpowiedziało "nie". Pozytywnie na to pytanie odpowiedziało 24 proc. badanych. 12 proc. nie ma zdania w tej sprawie. 

Pollster przeprowadził sondaż dla "SE" w dniach 6-7 kwietnia na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Przypomnijmy, że z innego, opublikowanego w tym tygodniu sondażu wynikało, że blisko 60 proc. badanych źle oceniła pomysł Zjednoczonej Prawicy, by w maju wybierać prezydenta w głosowaniu korespondencyjnym

Posłuchaj w aplikacji TOK FM. 

DOSTĘP PREMIUM