Podwyżki w kancelarii premiera? CIR odnosi się do doniesień mediów

Aktualnie nie ma planów podwyższania wynagrodzeń w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podkreślono w poniedziałkowym oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu w odpowiedzi na artykuł dziennika "Fakt".
Zobacz wideo

W artykule dziennika "Fakt" zatytułowanym "Premierze, miało nie być podwyżek", który ukazał się w weekend (11-12 kwietnia) czytamy, że kancelaria premiera "dała zielona światło na podniesienie płac osobom pracującym na zapleczu rządu, a także wprowadzenie nowych dodatków". Według "Faktu", podwyżki miałyby objąć 60 pracowników i zgodnie z nimi najniższa pensja asystenta wzrośnie do 2900 zł.

Do artykułu odniosło się w poniedziałkowym oświadczeniu Centrum Informacyjne Rządu, które podkreśliło, że w tekście "błędnie wskazano, że w kancelarii premiera planowane są podwyżki pensji".

"Zmiana rozporządzenia w odniesieniu do stawek wynagradzania pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika z przyjętej wysokości płacy minimalnej i nie powoduje podwyżek pensji pracowników" - czytamy w oświadczeniu CIR.

Urzędnicy stwierdzają, że artykuł wprowadza w błąd i przekonują, że "aktualnie nie ma planów podwyższania wynagrodzeń w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM