Ozdoba: Nie ma żadnego podziemia fryzjerskiego, z którego korzysta rząd

4 maja w Polsce zostaną otwarte galerie handlowe. Dlaczego jednak wciąż nie będziemy mogli iść do fryzjera lub skorzystać z usług szewca? O tym, czy decyzje rządu mają racjonalne uzasadnienie, dyskutowali goście Dominiki Wielowieyskiej w "Wyborach w TOK-u".
Zobacz wideo

- Jeżeli rząd w szczycie epidemii otwiera galerie handlowe, to mógł ich równie dobrze nie zamykać - stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska. Argumentowała, że skoro ograniczenia takie jak limit klientów wystarczą, by zminimalizować ryzyko zakażenia, to można było nie wstrzymywać działalności galerii i ograniczyć straty dla gospodarki.

- Wiemy, że branża beauty nie zostaje otwarta, działa w szarej strefie. Śmiem twierdzić, że kosmetyczki i fryzjerzy jeżdżący od domu do domu są bardziej niebezpieczni, niż gdyby pracowali w swoich gabinetach, które byłyby pod kontrolą. Gabinet byłby sterylizowany, ruch klientów kontrolowany, zachowane środki ochrony. Rząd sam chodzi przystrzyżony i udaje, że problemu nie widzi - dodała z przekąsem.

- Nie ma żadnego podziemia fryzjerskiego, z którego korzysta rząd. Nie róbmy takich insynuacji - zaprotestował wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

- Nie no, oczywiście, minister Szumowski sam się obciął - wtrąciła Wielowieyska.

Dyskusja o tym, kto dba o fryzury ministrów nie była jednak kontynuowana. Ozdoba bronił decyzji o otwarciu galerii handlowych, podkreślając, że zostały one wydane w oparciu o analizy ekspertów.

- To nie jest tak, jak myśli opozycja, że ktoś bierze to z powietrza. Grono ekspertów, fachowców cały czas monitoruje sytuację w Polsce i przedstawia plany - tłumaczył, zaznaczając, że "sytuacja jest dynamiczna", więc zalecenia mogą się zmieniać. - Sądzę, że nikt z naszych rozmówców nie jest ekspertem w zakresie rozpowszechniania COVID-19, nikt nie jest wirusologiem ani lekarzem. Ta dyskusja powinna się odbywać na podstawie informacji medycznych, które przedstawił rząd. A ja mam zaufanie do rządu, podobnie, jak większość Polaków - dodał.

- Jeżeli rząd słuchałby zaleceń epidemiologów, to by nie przeprowadzał wyborów - zripostował wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. - A odpowiedź na  pytanie, dlaczego mogą się otwierać galerie handlowe, a nie fryzjerzy, jest prosta: za galeriami stoi potężny kapitał, który stać na to, by sobie takie rozwiązanie wychodzić. Nie używam słowa "wylobbować", bo ono ma negatywne konotacje. I nie mówię, że galerie handlowe robią źle, walcząc o swoje interesy. Ale np. szewcy, małe punkty usługowe takiego wpływu na rząd nie mają - mówił Kamiński.

- To może troszkę spiskowa teoria... - skomentowała ostrożnie Wielowieyska.

- To nie spiskowa teoria, tylko stwierdzenie faktu. Czy słyszała pani o firmach PR-owych, które są wynajmowane przez szewców? Nie! A zaręczam, że wielkie sieci handlowe mają firmy, które zajmują się dbaniem o ich wizerunek - przekonywał Kamiński, podkreślając, że działania PR-owe "to nie jest nic nielegalnego".

Całej audycji możesz wysłuchać na telefonie w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (76)
Ozdoba: Nie ma żadnego podziemia fryzjerskiego, z którego korzysta rząd
Zaloguj się
 • tapioka49

  Oceniono 24 razy 20

  Prawdziwa "ozdoba " PiS - bolszewii ;- zakłamany , zeświniony do cna !!

 • geraldine2015

  Oceniono 21 razy 17

  Z podziemia fryzjerskiego rząd nie korzysta, ale czeka na nich cały pusty szpital na Wołoskiej w Warszawie. 2500 ludzi w gotowości i kilkaset łóżek dla pisowskich czynowników i ich rodzin.

 • polokokt

  Oceniono 16 razy 14

  Patrząc na niektórych polityków w telewizji, trudno nie odnieść wrażenia, że jednak jakieś podziemie istnieje.
  Ja po ponad 2 miesiącach zarośnięty jak nigdy. A niektórzy włoski w miare przycięte. I to nie jest cięcie na długość maszynki do włosów 2 , 5 czy 10 mm. Tylko w miarę ogarnięta fryzura.
  Cięzko uwierzyć, że nagle wszyscy mają żony - fryzjerki... :)

 • lukasiklukasik

  Oceniono 16 razy 14

  MInister (jeszcze nie profesor?) Ozdoba.

  Boże, jakiśmy czasów dożyli, trawestując za Kisielem – z jego wypowiedzi ze stanu wojennego.

 • zoltan_waw

  Oceniono 15 razy 13

  Oczywiście że jest ty oślizgły ch..... , czujecie się rasą panów jak członkowie KC PZPR. Pie.... komuchy.

 • marudna.maruda

  Oceniono 17 razy 13

  "A ja mam zaufanie do rządu, podobnie, jak większość Polaków - dodał."- z tą większością to nie przesadzajmy może.

 • race444

  Oceniono 12 razy 10

  Ozdoba PiS-u otworzyl buzke i klame jak kazdy pisor. I ta partia ma ponad 40% poparcia. To sie w pali nie miesci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX