Biedroń do namawiających do bojkotu wyborów: Klaszcze wam Kaczyński

- Koledzy i koleżanki - popełniacie dziecinny błąd. Klaszcze wam Kaczyński, kiedy widzi, że nie chcecie dziś dokonać zmiany, że gracie jak on wam zatańczy, jeszcze z Jarosławem Gowinem siadacie do stołu. To nie dziwcie się, że macie 2 proc. poparcia. Dlatego proszę rozczarowany elektorat Platformy, żeby zagłosował za jedynym postępowym kandydatem. Głosujcie na nas, bo nikt inny nie zagwarantuje realizacji Konstytucji - mówił Robert Biedroń.
Zobacz wideo

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w piątek, że jeżeli 10 maja PiS będzie chciało przeprowadzić "pseudowybory" w czasie pandemii usługą pocztową, nie będą dla niej wybory i "w takiej zabawie" nie będzie brała udziału jako obywatel i jako kandydat.

Tomasz Trela, szef sztabu kandydata na prezydenta Roberta Biedronia, zaapelował w sobotę do elektoratu Kidawy-Błońskiej o oddawanie głosów na kandydata Lewicy. Podkreślił na konferencji prasowej, że pomimo apeli i bojkotów, wszystko wskazuje na to, że na skutek nacisków rządzącej partii, Polacy i Polki wybiorą w maju prezydenta RP.

- Dlatego dziś chcę w Łodzi zaapelować do wszystkich obywateli naszego kraju, żeby wzięli udział w wyborach i zagłosowali na Roberta Biedronia. Chcę również zaapelować do wszystkich wyborców Lewicy, którzy 13 października zagłosowali na Komitet Lewicy i wybrali posłanki i posłów. Było ich ponad 2,3 mln. Ale może przede wszystkim chcę zaapelować do osieroconych wyborców Koalicji Obywatelskiej, którzy 13 października głosowali na posłanki i posłów powiedział szef sztabu wyborczego Biedronia.

Sztab Biedronia chce przejąć "osierocony" elektorat

Wskazał, że ponad 5 mln zwolenników KO nie ma na kogo zagłosować, bo ich kandydatka zbojkotowała wybory prezydenckie. - My mamy dla was dobrą informację. Zagłosujcie na Roberta Biedronia, który w trudnym czasie nigdy was nie opuści, który w trudnym czasie nigdy was nie zostawi. Będzie walczył o Polskę demokratyczną, Polskę solidarną, sprawiedliwą. Ale żeby o taką Polskę walczyć, trzeba być na placu boju. Trzeba walczyć do samego końca i wykazywać wielką determinację oświadczył.

Dlatego jak mówił Trela elektorat KO wciąż ma na kogo głosować. Polityk zaapelował o oddawanie głosów na kandydata Lewicy. Przekonywał, że głos na Roberta Biedronia jest głosem dobry, sprawdzonym i gwarantującym brak reelekcji Andrzeja Dudy.

Biedroń wskazuje na błędy PO

Według Biedronia w ostatnim czasie Platforma Obywatelska popełniła wiele błędów demobilizujących opozycyjny elektorat. - Ten elektorat przez lata wychodził na ulice. Wychodziliśmy wspólnie, żeby bronić Polski przed Jarosławem Kaczyńskim, przed łamaniem demokracji, w obronie wolnych sądów, nauczycieli, samorządów. Na tej ostatniej prostej Platforma nie dała rady. To musi być bardzo rozczarowujące dla tego elektoratu - podkreślił europoseł.

Zdaniem kandydata Lewicy ten bojkot nie przyniesie efektów, ponieważ jeśli rządzący będą chcieli, to wybory się odbędą.

- Koledzy i koleżanki - popełniacie dziecinny błąd. Klaszcze wam Kaczyński, kiedy widzi, że nie chcecie dziś dokonać zmiany, że gracie jak on wam zatańczy, jeszcze z Jarosławem Gowinem siadacie do stołu. To nie dziwcie się, że macie 2 proc. poparcia. Dlatego proszę rozczarowany elektorat Platformy, żeby zagłosował za jedynym postępowym kandydatem. Głosujcie na nas, bo nikt inny nie zagwarantuje realizacji Konstytucji - zaapelował Biedroń. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Biedroń do namawiających do bojkotu wyborów: Klaszcze wam Kaczyński
Zaloguj się
 • xzbc

  Oceniono 5 razy 5

  Biedroń nie pajacuj bo bierzesz udział w grze Kaczyńskiego .Pseudo wybory są robione tylko dla jednego kandydata z PiS-u i wynik już jest ustalony .Od kopertowego prezydenta zależy czy działacze PiS-u będą opalać się w kratkę .Myślałam ,że jesteś mądrzejszy ale pozory jak zwykle mylą.

 • xt-s

  Oceniono 7 razy 5

  No to niech Biedroń ufarbuje sobie maseczkę na tęczowo, a wtedy Kaczyński pokocha nawet LGBT.
  Bojkot "wyborów" jest obecnie jedynym wyjściem, choć nie do końca z powodów, podawanych przez Kidawę-Błońską - bardziej z tych, podawanych przez tak różni ludzie, jak Kwaśniewski i Wałęsa. Powodem bojkotu nie jest jakieś zagrożenie zdrowia, ale zagrożenie (niemal pewność) ich zafałszowania i naruszenia zasady tajności. Oraz niereprezentatywność spowodowana dość powszechnym lękiem przed udziałem, ale i problemami technicznymi z udziałem.

 • musa-kusa

  Oceniono 7 razy 3

  Czy Robert Biedroń wciąż jest oficjalnym kandydatem Lewicy? Bo Lewica chce wyborów prezydenckich jesienią,
  a Biedroń uparcie zamierza uczestniczyć w "wyborach" pocztowych 10. maja

 • tomaselli

  Oceniono 3 razy 1

  Odlot...totalny odlot !

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 1

  Qrwa Ogórkowa a teraz Bidroń lewica jest pojeb....

 • eski57

  0

  - inteligencja to m. in. zdolność rozumienia i przystosowania się do warunków – możliwości .. - w polityce p. Biedroniowi tego brakuje ! Do społeczeństwa dość głęboko i powszechnie zakorzenionego z religią katolicką NIE można wychodzić z propozycjami radykalnych odstępstw od tej religii , bo samo społeczeństwo , a zwłaszcza wskutek ostrzeżeń duchownych odrzuci takie „rewolucyjne” propozycje ! Miał 16% poparcia , zeszło do 5 – podobną nauczkę otrzymał p. Palikot ( bardzo go szkoda ) , a Biedroń dalej brnie (osobiście jestem za !) i niszczy swoje możliwości i nadzieje myślących podobnie !!
  - „Mierz siły na zamiary”- w kwestiach światopoglądowych trzeba zachować umiar , przekonywać i stopniowo realizować – zrozumienie w społeczeństwie postępuje ..
  A co do głosowania ; absolutnie nie ma racji – Kaczyński z Biedronia będzie się śmiał , że swoimi 5% chciał go wyrugować od władzy ! A rozmawia się nawet z diabłem jeśli da się coś uzyskać – głupotą jest upór ..!

 • miw.d

  0

  Wybory się odbędą bez względu na stanowisko Senatu w sprawie wiadomej ustawy, oświadczył dzisiaj w radiu
  niejaki Macierewicz.

 • xzbc

  Oceniono 6 razy 0

  Biedroń Kaczyński Ci osobiście podziękuje za branie udziału w jego szopce wyborczej bo przecież opozycja brała w nich udział a więc to były demokratyczne wybory a może to ustawka razem z prezesem? Z oszustem nie gra się w karty które są przez niego znaczone .

 • szpung

  Oceniono 7 razy -1

  Dupciak cipciak pupciak niech tak z ta konstytucja nie galopuje bo zapisano tam dosc wyraznie definicje rodziny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX