Kidawa-Błońska: Żaden uczciwy człowiek nie powinien brać udziału w tych wyborach. Ich wynik jest już ustalony

- Żaden uczciwy człowiek, szanujący Polskę i naszą konstytucję i szanujący sam siebie nie powinien w takich wyborach wziąć udziału - powiedziała w Gdańsku kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Wynik tych wyborów już dawno jest ustalony; po to zrobiono pseudo usługę pocztową - dodała.

- Wybory tak, ale wybory bezpieczne i demokratyczne. Nie możemy brać udziału w scenariuszu, który pisze Kaczyński tylko po to, żeby powiedzieć, że to są wybory. Bo to nie są wybory - podkreśliła na sobotniej konferencji prasowej Kidawa-Błońska, której towarzyszyli prezydenci Gdańska i Sopotu Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu, "nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że to są wybory".

- To jest usługa pocztowa dająca wybory. Kaczyński chce nas zmusić, żebyśmy wzięli w tym udział, żeby mógł powiedzieć: "wszyscy wzięli udział, proszę bardzo, wynik jest taki, a nie inny". Ten wynik już dawno jest ustalony. Po to zrobiono pseudo usługę pocztową. Wyciekają karty do głosowania i jest wielki chaos. Żaden uczciwy człowiek, szanujący Polskę i naszą konstytucję i szanujący sam siebie nie powinien w takich wyborach wziąć udziału - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Kidawa-Błońska: Żaden uczciwy człowiek nie powinien brać udziału w tych wyborach. Ich wynik jest już ustalony
Zaloguj się
 • lilu7

  Oceniono 4 razy 4

  Niech mi pani Kidawa nie mówi o uczciwości. Ja swojego kandydata mam i zagłosuję. Ona była zły kandydatem i poddała się już dawno temu to teraz z uczciwością wyjeżdża

 • muzoman

  Oceniono 4 razy 4

  Głosowanie tylko w lokalu wyborczym. Wrzucamy karty z uśmiechem do urny, które komisyjnie są liczone a wyniki podpisane na protokołach i wywieszone przed każdym lokalem. Wtedy wszystko gra i nie ma podejrzeń.

 • endrju1521

  Oceniono 10 razy 2

  To nie są demokratyczne wybory ! ! ! !

  Wybory muszą być tajne i bezpośrednie ! ! !! ! !! ! !

 • xt-s

  Oceniono 9 razy 1

  Plus dla Kidawy-Błońskiej, że wreszcie przestała dwuchać balon o wyborach, stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia, a zaczęła wprost i jasno mówić, że należy je zbojkotować z racji ich niedemokratyczności, nieuczciwości, nietransparentności. i braku niezależnej kontroli nad nimi

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 0

  Ma Pani racje Pani Malgosiu ! Juz wiemy kto wygra. Z pewnoscia nie bedzie to pani z wynikiem mniejszym niz ma Kwasniewski alkoholu w wydychanym powietrzu !

 • szpung

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli jednak wybory - tak. Tragifarsa i kabaret, a ja po tym calym cyrku totalnej targowicy stalem sie goracym zwolennikiem wyborow korespondencyjnych, chocby z powodu wiekszej powszechnosci i dostepnosci. Pozostaja kwestie techniczne i kwestie organizacyjne, ale np. przy numerowaniu kodem paskowym takie wybory daje wieksza pewnosc uczciwego ich przeprowadzenia.

 • eski57

  Oceniono 5 razy -1

  - w sytuacji braku równości do publicznej prezentacji przez kandydatów swoich poglądów i programów wyborczych , planowane na 10 maja wydarzenie będzie plebiscytem wobec obecnego prezydenta o miernej i wątpliwej moralnie osobowości , więc Nie wezmę w tym plebiscycie udziału !

 • swru

  Oceniono 3 razy -3

  ma rację. jak na razie odcięli Polonię od wyborów a nasze dane właśnie przejmują pisie pociotki, wkrótce będziemy spłacać pożyczki ,które na nas zaciągną np w Providencie czy czymś podobnym. Takiego gnoju nie było nawet za Bieruta dlatego całkowicie popieram. Normalny człowiek powinien zbojkotować tę ustawkę specsłużb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX