Kiedy będzie można w końcu pójść do fryzjera? Szef KPRM podał orientacyjną datę

Choć łatwiej nam od dziś robić np. zakupy, to nadal nie ma co liczyć na skorzystanie m.in. z usług fryzjera. Kiedy rząd wyda zgodę na otwarcie salonów? Szef KPRM podał orientacyjną datę.
Zobacz wideo

Poważne ograniczenia w działaniu galerii handlowych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy restauracji rząd wprowadził w pierwszej połowie marca. Od dziś centra handlowe mogą działać praktycznie bez większych ograniczeń, hotele zaczęły przyjmować gości. Ale duża część firm usługowych nadal nie może działać. Należą do nich m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kiedy zostaną otwarte? 

Pytany był o to dziś w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Michał Dworczyk stwierdził, że "zarówno otwarcie salonów fryzjerskich, jak i usług kosmetycznych, przewidziane jest na kolejny etap odmrażania gospodarki. - On możliwy jest najwcześniej za dwa tygodnie - uważa polityk. 

Dworczyk pytany na antenie RMF FM, czy na długo będzie utrzymany stan przejściowy związany z odmrażaniem gospodarki, odpowiedział: "pan premier, prezentując zasady tego drugiego etapu odmrażania życia gospodarczego, wyraźnie powiedział, że kolejny etap będzie możliwy najwcześniej po 2 tygodniach, czyli po tym okresie, kiedy będziemy mogli przeprowadzić taką rzetelną ewaluację efektów teraz wprowadzanych rozluźnień".

- Zobaczymy, jakie będą miały te decyzje wpływ na liczbę zachorowań, na dynamikę zachorowań i wtedy będziemy podejmować decyzje o kolejnym etapie zdejmowania obostrzeń, natomiast też pan premier jasno zapowiedział, że może tak być, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale że te obostrzenia powrócą - zaznaczył szef KPRM.

TOK FM PREMIUM