Stanisław Karczewski: Rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu

Stanisław Karczewski nie będzie wicemarszałkiem Senatu. - Rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu - poinformował polityk Prawa i Sprawiedliwości w RMF FM.
Zobacz wideo

Stanisław Karczewski podkreślił, że dalej będzie senatorem, nie wycofuje się z polityki, ale - jak zaznaczył - "wraca do zawodu i to jest dla niego najważniejsze". - W tym roku kończy mi się okres wygaszenia mojego prawa do wykonywania zawodu, a to jest piękny zawód - zaznaczył Karczewski. Dodał, że kilka tygodni temu w związku z epidemią koronawirusa przystąpił do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. - Zostałem tam świetnie przyjęty przez przyjaciół, koleżanki, lekarki, pielęgniarki i czuję taką wewnętrzna potrzebę rozpoczęcia tam pracy - powiedział Karczewski. Ocenił, że "jest bardziej potrzebny w szpitalu niż w polityce".

Senator zaznaczył także, że podjęcie przez niego decyzji o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu przyspieszyło "zachowanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego". - Planowałem zrezygnować ze swojej funkcji w okolicach wakacji, ale "zachowanie marszałka Grodzkiego doprowadziło do tego, że powiedziałem "nie' - powiedział Karczewski. Polityk odniósł się do głosowania w Senacie nad ustawą dotycząca wyborów korespondencyjnych. - Jeśli mówimy, że głosowanie nad ustawą ma być w dniu jutrzejszym i nagle robi się głosowanie tego samego dnia, to nie jest w porządku - ocenił. 

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Stanisław Karczewski rozwinął wątek dotyczący marszałka Grodzkiego. - Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości. - Nie chcąc wchodzić w konflikt, na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim, postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka - powiedział polityk.

Stanisław Karczewski od lat we władzach Senatu

Stanisław Karczewski wicemarszałkiem Senatu jest od ubiegłorocznych wyborów. Wtedy to Zjednoczona Prawica straciła większość w Senacie. Od 2015 roku Stanisław Karczewski, który od 2004 roku należy do PiS, był marszałkiem Senatu. W 2011 roku wybrany został wicemarszałkiem Senatu. To Stanisław Karczewski był szefem sztabu Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała.

Polityk z wykształcenia jest lekarzem tak jak obecny marszałek Senatu - Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej. 

Jak poinformował dziś Stanisław Karczewski, chce wrócić do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. 

DOSTĘP PREMIUM