Schreiber o wypowiedzi Gronkiewicz-Waltz: Może to nie wpadka, ale sypnęła kolegów?

Może to nie wpadka, ale sypnęła kolegów? - w ten sposób przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber odniósł się w piątek na Twitterze do wypowiedzi byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o już zebranych podpisach pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz wideo

Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana była w piątek w radiu RMF FM, czy nie martwi się o to, że PO może nie zdążyć ze zbiórką podpisów pod kandydaturą nowego kandydata Platformy na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. - Nie, nie sądzę. W podpisach zawsze była sprawna Platforma, także nie przypuszczam tego - podkreśliła.

Na uwagę, że nie wiadomo, ile będzie na to czasu, bo jeszcze nie wiemy, jak będą wyglądały zasady wyborcze, była prezydent stolicy odparła: - Mi się wydaje, że już co najmniej od rana mają pewnie na obu kandydatów naszych zebranych po 10 tysięcy podpisów.

Odnosząc się na Twitterze do wypowiedzi Gronkiewicz-Waltz Schreiber zastanawiał się czy to, co robi PO nie podpada przynajmniej pod dwa paragrafy. Wymienił tu prowadzenie kampanii przed ogłoszeniem zarządzenia wyborów i bezprawne przetwarzanie danych osobowych.

Polityk PiS zwrócił też uwagę, że Gronkiewicz-Waltz jest profesorem nauk prawnych. "Stąd może to wcale nie wpadka, ale sypnęła kolegów..?" - napisał Schreiber.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM