Bortniczuk tłumaczy, o czym jest piosenka Kazika. Interpretacja może się nie spodobać Kaczyńskiemu

Dawno żadna piosenka nie wywołała tyle zamieszania co "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego. Na jej temat wypowiedział się w "Wywiadzie politycznym" Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia, a prywatnie fan Kazika.
Zobacz wideo

Kazik Staszewski z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój", krytykującą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wygrał piątkową Listę Przebojów Trójki. Informacja o tym szybko zniknęła ze strony internetowej radia.

Później redaktor naczelny radia Tomasz Kowalczewski wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację".

Po publikacji oświadczenia z redakcji Trójki zdecydowali się odejść m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Reszta zespołu zorganizowała protest, aby wyrazić solidarność z kolegami.

O sprawie wypowiedziało się krytycznie wielu polityków, także należących do PiS. Zachowanie dyrekcji Trójki potępili m.in. Piotr Gliński i Jadwiga Emilewicz. Kamil Bortniczuk był nieco ostrożniejszy - zapytany przez Karolinę Lewicką o aferę, zaznaczył, że "nie wiemy do końca, co się wydarzyło w Trójce"

- Jeżeli rzeczywiście miała miejsce sytuacja, w której dochodzi do jakiejś formy cenzury, usuwania z listy piosenki, której wydźwięk jest taki, a nie inny, to jest to absolutnie naganne i zasługuje na potępienie. Natomiast późniejsze godziny pokazywały, że jest tam kilka punktów widzenia i była taka sugestia, że być może wyniki tego notowania były zmanipulowane. Ja nie znam prawdy obiektywnej - wytłumaczył poseł.

- Mówię to jako fan Kazika. Zawsze uważałem, że Kazik ma świetny słuch społeczny i lepiej się wsłuchiwać w jego teksty niż je ganić i wygłuszać. A wygłuszanie w dobie internetu jest przeciwskuteczne - dodał po chwili.

Lewicka zapytała Bortniczuka, o czym jego zdaniem jest piosenka Kazika. Polityk początkowo próbował wykręcić się od odpowiedzi, ale ostatecznie podał krótką, lecz celną interpretację. - Dla mnie jest o tym, że nie powinniśmy jako obóz polityczny zapominać, że władza to służba, a nie przywilej - powiedział.

Posłuchaj całej rozmowy w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (205)
Bortniczuk tłumaczy, o czym jest piosenka Kazika. Interpretacja może się nie spodobać Kaczyńskiemu
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 75 razy 65

  początek końca - i kto by pomyślał od piosenki się zaczęło !!!!

 • 0apud0

  Oceniono 72 razy 62

  "nie powinniśmy jako obóz polityczny zapominać, że władza to służba, a nie przywilej"

  Przecież nie zapominacie. Szumowski chętnie służy bratu, Macierewicz Rydzykowi, a wszyscy jak jeden mąż służą za podnóżek pewnemu kieszonkowemu dyktatorowi z Żoliborza.

 • fuqu

  Oceniono 56 razy 48

  Problem w tym p. Bartniczak, że idąc po władzę nie szliście na służbę,
  tylko po przywileje, które się wam SŁUSZNIE NALEŻĄ.

  A takie mam odczucie.

 • my_kroolik

  Oceniono 52 razy 44

  W sobotę na YT było 1,5M wyświetleń. 2 godziny po starcie afery 1,8M. Teraz jest 5M. Samozaoranie idiotów level master.

 • ml2403

  Oceniono 39 razy 33

  Trzeba powiedzieć, że słoń w składzie porcelany jest baletnicą w porównaniu do obecnego szefostwa Trójki. Chcieć coś uwalić i zrobić taka reklamę to jest mistrzostwo świata.

 • munaciello

  Oceniono 41 razy 33

  Wy, pisowscy (bez względu na szyld partii koalicyjnej) załgani obłudnicy, służbę mylicie z służbistością, a łacińskie słowo patria z polskim słowem partia.

 • wicipinski

  Oceniono 38 razy 32

  Rozmodleni, czciciele protektora pedofilów spod sztandarów PIS. Dziś cała wierchuszka miała obowiązkowe urodziny JPII w kościółku. Były modły, deklaracje duchowej odnowy, spowiedzi, komunie.... Ci sami ludzie, którzy w żywe oczy łżą bez mrugnięcia okiem. Oponentom politycznym gotują medialne piekło, poniewierają niepełnosprawnymi, jątrzą, szczują i manipulują. Wszystkimi tymi działaniami dają świadectwo jak obrzydliwą hipokryzją jest kościół. I jakimi hipokrytami są jego wyznawcy.

 • ps11111ps

  Oceniono 32 razy 26

  Kaczyński pewnie za chwilę odpowie Kazikowi swoim ostrym rapem w ramach 16challenge

 • hamsterx

  Oceniono 36 razy 26

  Bartniczuk to jest ten od człowieka bez kręgosłupa co
  nie chciał wyborów ale głosował za wyborami?
  I nie wiadomo czy jest Polakiem czy pisiorem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX