Krzysztof Brejza wygrał sprawę z Julią Przyłębską. Chodzi o mieszkanie, w którym bywał Jarosław Kaczyński

Sąd przychylił się do wniosku senatora KO Krzysztofa Brejzy, w którym polityk domaga się informacji publicznej na temat mieszkania, w którym Julia Przyłębska spotykała się m.in. z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes TK złożyła już skargę na orzeczenie sądu.
Zobacz wideo

"Wygrałem w sądzie sprawę z "prezes" Trybunału Konstytucyjnego. Dziś otrzymałem info, iż pani "prezes" TK złożyła skargę na to orzeczenie. Broni dzielnie informacji o kosztach najmu słynnego apartamentu, odwiedzanego m.in. przez prezesa" - poinformował na Twitterze senator Krzysztof Brejza. 

Sąd Administracyjny w Warszawie zobowiązał prezes TK Julię Przyłębską do rozpatrzenia wniosku Krzysztofa Brejzy w terminie 14 dni od daty doręczenia prawomocnego wyroku. O co chodzi? Senator we wniosku o udostępnienie informacji publicznej pytał, czy Trybunał Konstytucyjny wynajmuje mieszkanie przy al. Szucha w Warszawie oraz jeśli tak, ile płaci za jego wynajem. Polityk pytał także, kto z niego korzysta. 

Jak podał Brejza, Julia Przyłębska złożyła skargę na orzeczenie sądu.

Julia Przyłębska i mieszkanie przy al. Szucha

O częstych wizytach w mieszkaniu Julii Przyłębskiej mówił m.in. Jarosław Kaczyński. To wówczas nazywał prezes TK "odkryciem towarzyskim". Jak pisała "Gazeta Wyborcza" częstym gościem w mieszkaniu miał być także Mateusz Morawiecki. Z kolei wp.pl dotarło do informacji, z których wynika, że lokal ma być wynajmowany przez TK. Miesięczny koszt wynajmu to - według informacji portalu - ponad 4800 zł. Cała sprawa wzbudziła sprzeciw opozycji, ponieważ prezes TK powinna być osobą niezależną. 

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM