Rafał Trzaskowski w drugiej turze powalczy z Andrzejem Dudą [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu wynika, że w drugiej turze wyborów znaleźliby się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.
Zobacz wideo

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że urzędujący prezydent i kandydat PO znaleźliby się w drugiej turze wyborów prezydenckich. W pierwszej turze Duda wygrywa z 43,76 proc. głosów przy 16,54 proc. dla Trzaskowskiego, a w drugiej 53 proc. dla Dudy i 47 proc. Trzaskowskiego.

W pierwszej turze za dwoma liderami uplasowali się: Szymon Hołownia - 15,88 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 9,37 proc. Krzysztof Bosak - 6,45 proc. i Robert Biedroń - 5,51 proc. Pozostali kandydaci uzyskali w sondażu mniej niż 1 proc. wskazań - Paweł Tanajno 0,82 proc., Marek Jakubiak 0,8 proc., Mirosław Piotrowski 0,43 proc., a Stanisław Żółtek 0,08 proc.

Sondaż Pollster dla Super Expressu przeprowadził w dniach 15-17 maja na 1089 próbie dorosłych Polaków. 

Nie jest to pierwszy sondaż, który daje Rafałowi Trzaskowskiemu miejsce w drugiej turze wyborów prezydenckich. Według badania opublikowanego w weekend (dla RMF FM i "DGP") na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 43,7 proc. badanych, na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego - 14 proc.. Trzecie miejsce zająłby Szymon Hołownia z wynikiem 13,3 proc.

DOSTĘP PREMIUM