Rafał Trzaskowski w drugiej turze powalczy z Andrzejem Dudą [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu wynika, że w drugiej turze wyborów znaleźliby się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.
Zobacz wideo

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że urzędujący prezydent i kandydat PO znaleźliby się w drugiej turze wyborów prezydenckich. W pierwszej turze Duda wygrywa z 43,76 proc. głosów przy 16,54 proc. dla Trzaskowskiego, a w drugiej 53 proc. dla Dudy i 47 proc. Trzaskowskiego.

W pierwszej turze za dwoma liderami uplasowali się: Szymon Hołownia - 15,88 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 9,37 proc. Krzysztof Bosak - 6,45 proc. i Robert Biedroń - 5,51 proc. Pozostali kandydaci uzyskali w sondażu mniej niż 1 proc. wskazań - Paweł Tanajno 0,82 proc., Marek Jakubiak 0,8 proc., Mirosław Piotrowski 0,43 proc., a Stanisław Żółtek 0,08 proc.

Sondaż Pollster dla Super Expressu przeprowadził w dniach 15-17 maja na 1089 próbie dorosłych Polaków. 

Nie jest to pierwszy sondaż, który daje Rafałowi Trzaskowskiemu miejsce w drugiej turze wyborów prezydenckich. Według badania opublikowanego w weekend (dla RMF FM i "DGP") na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 43,7 proc. badanych, na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego - 14 proc.. Trzecie miejsce zająłby Szymon Hołownia z wynikiem 13,3 proc.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Kto wygra wybory prezydenckie? Rafał Trzaskowski w drugiej turze
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 3 razy 1

  Warto wsponiec o kolejnem haniebnym wystepku funkcjonariusza cuchnowskiego z giewu i jego wypoeidziach o skandaluu z ekshumacjami to jak na dloni przyklad zydodokomunistycznej propagandy to dokladnie tak jak KGB nie bylo skandalem zamordowanie/ pomieszanie zwlok oficerow Polskich a skandfalem bylo ujawnienie zbrodni, wanna wassermana ten sam sxhemat bezczelnosc podlosc przewrotnosc jestescie samym zlem czerska zlem czystuym w postaci toksycznej i hanbiacej moj kraj.

 • ufo2000

  Oceniono 5 razy 1

  Budyń pa pa!! Koniec wstydu dla Polski :)

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 0

  Jak się nam pan Trzaskowski zacznie wygłupiać, tak jak dzisiaj z propozycją ulicy im. L. Kaczyńskiego w Warszawie, to słupki zaczną mu spadać. Panie Rafale, niech pan nie forsuje tego pomysłu. Jest wiele potrzeb w kraju, w stolicy i nawet w najmniejszych wsiach. Ale pora zaprzestać stawiania pomników, tablic, nazywania miejsc publicznych imionami tych, którzy niczym szczególnym się nie zasłużyli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX