Cimoszewicz o sytuacji w Trójce: Jakiś gorliwy głupek, myśląc, że robi dobrze, zrobił PiS-owi niedźwiedzią przysługę

- Polska nie jest już państwem praworządnym. Stwierdzam to stanowczo. To nie jest jakaś tam teza polityczna. To jest do udowodnienia - mówił w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz, eurodeputowany i były premier.
Zobacz wideo

Tematem rozmowy Karoliny Lewickiej z eurodeputowanym była m.in. sytuacja wokół Trójki. Po usunięciu piosenki Kazika z LP3 oraz oskarżeniu przez kierownictwo radia prowadzącego Marka Niedźwieckiego o ingerencję w głosowanie słuchaczy - ze stacji odchodzą kolejni dziennikarze, a artyści ogłaszają, że ich utworów w Programie III nie usłyszymy.

- Ta sytuacja w Trójce to jakiś mrożkowski nonsens, coś absurdalnego - komentował w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz.

- Jakiś gorliwy głupek, myśląc, że robi dobrze, zrobił PiS-owi niedźwiedzią przysługę. Ale to się trzyma logiki tego wszystkiego, co się w naszym kraju dzieje - dodał były premier i szef resortu spraw zagranicznych. 

"Polska nie jest już państwem praworządnym"

Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM, "Polska nie jest już państwem praworządnym". - Stwierdzam to stanowczo. To nie jest jakaś tam teza polityczna. To jest do udowodnienia - ocenił polityk. Przestrzegał też, że w szybkim tempie nasz kraj "przestaje być także państwem demokratycznym".

Cimoszewicz wskazał, że w przyszłym tygodniu Komisja praw człowieka w Parlamencie Europejskim będzie przyjmowała raport na temat Polski. - To jest raport niezwykle krytyczny. Bardzo ostry. Oczywiście PiS może wzruszyć ramionami i powiedzieć "co to nas obchodzi". Tyle że to wyraża pogląd nie tylko eurodeputowanych, ale także rządów i opinii publicznej w ogromnej większości państw europejskich - wyjaśniał gość Karoliny Lewickiej. 

Polska, jak dodał Cimoszewicz, jest obecnie wraz z Węgrami "symbolem niszczenia demokracji i podstawowych wartości zjednoczonej, demokratycznej Europy". - Będziemy za to płacić ogromną cenę polityczną i finansową - przestrzegał.

Red. Lewicka pytała swojego gościa o reakcje Unii Europejskiej na kryzys wywołany pandemią oraz wpis ambasador USA Georgette Mosbacher na temat stacjonowania broni jądrowej w Polsce - całej rozmowy możesz posłuchać w Aplikacji TOK FM!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Cimoszewicz o sytuacji w Trójce: Jakiś gorliwy głupek, myśląc, że robi dobrze, zrobił PiS-owi niedźwiedzią przysługę
Zaloguj się
 • miw.d

  Oceniono 9 razy 3

  Panie Premierze, czy słuchał Pan Trójki kiedykolwiek i może przez np,
  48 lat, tak jak np. ja? Takich fanów Trójki są dziesiątki tysięcy. Mnie
  zniszczono MOJE RADIO!!!! Ludzie ratunku!!!!!!!!!!!!!!
  A jakiś Czabański uważa, że nic się nie stało i nie ma za co wylac na pysk
  pani derektor tego bałaganu!!!

 • assass

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ właśnie chodziło dokładnie o to by zniszczyć tradycję i zrobić miejsce nowej Polsce, przaśnej, diskopolowej, martyniukowej, żeby polski burak i polska Grażyna poczuli, że mają na coś wpływ, że coś znaczą (chociaż nic nie znaczą) i żeby zagłosowali na Dudę i dobrą zmianę.

 • szpung

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystkim nam zr4obil przysluge pozbywajac sie kolejnego tewu z mediow tak nawiasem mowiac dlaczefgo w tok fm glownymi komentaroami ostatnio sa tewu, to pytanie zadalem sobie juz w 89, gdy czerska wydawala sie czescia obozu patriotycznego, musiala juz wtedy zastanawiac ta tajemnicza wiez duchowa z peerelowskimi szpiclami. Watpliwosci juz nie mialem po historii z tewu ketman i tewu return i spektakularnym pozbyciu sie Wildsteina, realnej osobowosci i czlowieka intelektualnie uczciwego.

 • pn-ski

  Oceniono 6 razy 0

  To, co sie stalo w "Trójce", ma szanse sie powtórzyc w duzej skali w wyborach prezydenckich.
  Gdyby np. Trzaskowski wygral z Duda, wybory sie wtedy uniewazni i Kaczynski bedzie rzadzil jak Hitler - bez wyborów, bez parlamentu, bez trybunalu konstytucyjnego i bez konstytucji.. Bez trybu.
  Jesli Duda wygra, to pozory demokracji jeszcze jakis czas moga sie utrzymac, zeby móc doic Unie.

 • ojabol

  Oceniono 8 razy -2

  qrwa to komuch jeden. Jak mozna pytac sie kogos takiego o demokracje kto podtrzymywal dyktature proletariatu w PRL.

 • tomaselli

  Oceniono 8 razy -2

  A za Pana rzadow byla ?

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -4

  Gdyby nie "gruba kreska" to by te upiory PRelu dzisiaj by nas nie straszyly, a oni sami gnili by w mamrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX