Cimoszewicz o sytuacji w Trójce: Jakiś gorliwy głupek, myśląc, że robi dobrze, zrobił PiS-owi niedźwiedzią przysługę

- Polska nie jest już państwem praworządnym. Stwierdzam to stanowczo. To nie jest jakaś tam teza polityczna. To jest do udowodnienia - mówił w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz, eurodeputowany i były premier.
Zobacz wideo

Tematem rozmowy Karoliny Lewickiej z eurodeputowanym była m.in. sytuacja wokół Trójki. Po usunięciu piosenki Kazika z LP3 oraz oskarżeniu przez kierownictwo radia prowadzącego Marka Niedźwieckiego o ingerencję w głosowanie słuchaczy - ze stacji odchodzą kolejni dziennikarze, a artyści ogłaszają, że ich utworów w Programie III nie usłyszymy.

- Ta sytuacja w Trójce to jakiś mrożkowski nonsens, coś absurdalnego - komentował w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz.

- Jakiś gorliwy głupek, myśląc, że robi dobrze, zrobił PiS-owi niedźwiedzią przysługę. Ale to się trzyma logiki tego wszystkiego, co się w naszym kraju dzieje - dodał były premier i szef resortu spraw zagranicznych. 

"Polska nie jest już państwem praworządnym"

Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM, "Polska nie jest już państwem praworządnym". - Stwierdzam to stanowczo. To nie jest jakaś tam teza polityczna. To jest do udowodnienia - ocenił polityk. Przestrzegał też, że w szybkim tempie nasz kraj "przestaje być także państwem demokratycznym".

Cimoszewicz wskazał, że w przyszłym tygodniu Komisja praw człowieka w Parlamencie Europejskim będzie przyjmowała raport na temat Polski. - To jest raport niezwykle krytyczny. Bardzo ostry. Oczywiście PiS może wzruszyć ramionami i powiedzieć "co to nas obchodzi". Tyle że to wyraża pogląd nie tylko eurodeputowanych, ale także rządów i opinii publicznej w ogromnej większości państw europejskich - wyjaśniał gość Karoliny Lewickiej. 

Polska, jak dodał Cimoszewicz, jest obecnie wraz z Węgrami "symbolem niszczenia demokracji i podstawowych wartości zjednoczonej, demokratycznej Europy". - Będziemy za to płacić ogromną cenę polityczną i finansową - przestrzegał.

Red. Lewicka pytała swojego gościa o reakcje Unii Europejskiej na kryzys wywołany pandemią oraz wpis ambasador USA Georgette Mosbacher na temat stacjonowania broni jądrowej w Polsce - całej rozmowy możesz posłuchać w Aplikacji TOK FM!

TOK FM PREMIUM