Prezydent traci w sondażu. "Teraz to Trzaskowski jest w takiej pozycji, jak Duda był wobec Komorowskiego"

Trzaskowski jest w takiej pozycji, jak Duda był wobec Komorowskiego. Teraz to kandydat PO niesie efekt świeżości - przekonywał w TOK FM prof. Andrzej Rychard.
Zobacz wideo

Wyniki najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Kantar, wyraźnie różnią się od tych sprzed miesiąca.Ubiegający się o reelekcję prezydent mógłby liczyć na 39 procent poparcia, natomiast nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej - Rafał Trzaskowski - na 18 proc.

Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk - profesor Andrzej Rychard - mówił w "Wywiadzie Politycznym" w TOK FM, że obecny wyścig o fotel prezydencki przypomina mu sytuację sprzed pięciu lat. - Trzaskowski jest w takiej pozycji, jak Duda był wobec Komorowskiego. Teraz to kandydat PO niesie efekt świeżości - ocenił prof. Rychard. 

Podkreślał, że Trzaskowski ma jeszcze jeden autut. - Jego siłą jest coś, co wydawało się słabością. Mianowicie on jest słabo rozpoznawalny poza wielkim miastami. Jednak dzięki temu ma czystą kartę. Jeśli zapisze ją sobie szybciej sam, niż zrobią to jego oponenci, to może wygrać te wybory - podkreślał Rychard. 

Z kolei według dr Pawła Kowala, posła KO, mamy już do czynienia "z efektem Trzaskowskiego". - Ludzie dzwonią, wstąpiła w nich wiara, nadzieja na zmianę. Widzą, co się dzieje wokół tych wyborów, co się dzieje z Trójką [chodzi o sprawę anulowania notowania Listy Przebojów, które wygrała piosenka Kazika, co doprowadziło do masowych odejść dziennikarzy ze stacji - red.], boją się cenzury, powrotu starego, widzą to, co dzieje się w resorcie zdrowia - wyliczał poseł KO.

Zmiana kandydata w wyborach

Tydzień temu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że rezygnuje, że startu w wyborach prezydenckich natomiast nowym kandydatem Platformy Obywatelskiej został prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski.

Termin wyborów prezydenckich nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, ale premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że najbardziej prawdopodobną datą jest 28 czerwca.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (146)
Wybory prezydenckie 2020. Teraz Trzaskowski jest jak Duda 5 lat temu
Zaloguj się
 • lastm10

  Oceniono 49 razy 35

  Pisbolszewickie trolle zaatakowały forum. Pan Trzaskowski na Prezydenta.

  A Andrzej Duda-Obłuda nie ma po co wracać do Krakowa, jest tu skończonym zerem i śmieciem.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 21

  nawet sam naczelnik już położył lachę na Du.e, nominując Jacusia "mój pedofil, jest lepszy niż twój" Kurskiego na prezia TVPis... tych wyborów już nie da się pisiory wygrać :-)

 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 19

  Oczekujemy od prezydenta samodzielności. I oczekujemy, że nie będzie tylko wykonawcą partyjnych rozkazów. Oraz że nie będzie śmieszny. Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazały, jak działa prezydent obecny. Czas na zmiany.

 • oko2009

  Oceniono 30 razy 18

  Ja rozumiem Was dziennikarzy, że musicie pisać o wszystkim. Ale po co to zdjęcie? Po co zamieszczacie tę okrągłą, tępą mordę i to akurat w porze śniadania czy tam obiadu. To nie jest w porządku..

 • erhapl

  Oceniono 27 razy 17

  Pamiętacie jak Du*a podczas debaty wyborczej postawił przed Komorowskim proporczyk PO?
  Jaki proporczyk powinien stanąć teraz na pulpicie Du*y?
  Moim faworytem jest krążące w sieci zdjęcie: PAD na kolanach całuje rękę kulawego.

 • sellaronda

  Oceniono 21 razy 15

  Prezydencie Trzaskowski - walcz i wygraj. A w międzyczasie protesty przedsiębiorców, protesty słuchaczy Trójki, protesty pozostałych myślących. Wywalczymy wolne państwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX