Protestowała pod Trójk±, została zatrzymana. Dziemianowicz-B±k zapowiada interwencję

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-B±k zapowiedziała interwencję w sprawie kobiety zatrzymanej przez policję pod siedzib± Trójki.
Zobacz wideo

Interwencję policji można obejrzeć na nagraniu, które trafiło do internetu. Doszło do niej pod siedzib± radiowej Trójki.

Widać na nim, jak funkcjonariusze zaci±gaj± kobietę do radiowozu. Ładuj± też rower, do którego przymocowała plakaty z antyrz±dowymi hasłami : "Wolna Trójka bez dyrektora PiSiora" i "PiSiory morduj± utwory". Kobietę przewieziono do do komendy przy ul. Wilczej.

- To od zawsze było moje radio. Teraz to wszystko padło - komentowała kobieta w rozmowie z dziennikarzem "GW".

O sprawie napisała na Twitterze m.in. posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-B±k. Zapowiada interwencję w tej sprawie. "Policja zatrzymuje kobietę przejeżdżaj±c± pod Trójk± z transparentem. Za co? Co się z Wami dzieje!? Ja oczywi¶cie już interweniuję. A za nagranie dziękuję pani poznanej wczoraj w tym samym miejscu i także nagabywanej przez policję - choć nie złamała żadnego prawa" - czytamy w twitterowym wpisie.

Do sprawy odniósł się w TVN24 nadkomisarz Sylwester Marczak. Zapewnił, że powodem zatrzymania nie była tre¶ć transparentów, ale odmowa podania danych przez kobietę przy próbie wylegitymowania.

Przypomnijmy, tydzień temu 1998. notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego wygrała piosenka Kazika, która odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia - w czasie, gdy z powodu pandemii wstęp na nekropolie był zamknięty. Kierownictwo stacji usunęło zapis notowania ze strony internetowej, a głosowanie unieważniono. Prowadz±cemu listę Markowi NiedĽwiedzkiemu zarzucono manipulację i "przestawienie" piosenki na miejsce pierwsze.

To wywołało falę odej¶ć ze stacji - z prac± w Trójce pożegnali się jej wieloletni dziennikarze m.in. Marcin Łukawski, Piotr Kaczkowski, Marcin Kydryński, Hirek Wrona czy Agnieszka Szydłowska, a także sam Marek NiedĽwiedzki, który teraz od władz Polskiego Radia i TVP domaga się przeprosin. Ze stacj± pożegnał się również jej dotychczasowy szef muzyczny, Piotr Metz. Pokazał on również SMS od dyrektora Tomasza Kowalczewskiego o tre¶ci: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawiali¶my, nie była na Antenie".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM