Giertych: Pozew przeciw Macierewiczowi, również w imieniu Tuska. Za ukrywanie wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej

Roman Giertych zapowiedział na Twitterze, że składa pozew przeciw Antoniemu Macierewiczowi w związku z "ukrywaniem wiedzy na temat sprawców katastrofy smoleńskiej". Prawnik, a w przeszłości polityk wskazał też, kogo reprezentuje.
Zobacz wideo

Pozew ma zostać złożony w imieniu Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka. - Przyszedł czas, aby powiedzieć: dość kłamstw! - dodał Roman Giertych. 

Antoni Macierewicz jest wiceprezesem PiS, stoi też na czele sejmowej podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, powołanej w 2016 roku. Do dziś podkomisja nie przedstawiła raportu ze swej działalności. W tej sprawie interpelował senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza, który otrzymał odpowiedź, że publikacja "nastąpi natychmiast, kiedy pozwolą na to okoliczności społeczne".

Pierwotnie Antoni Macierewicz zapowiadał, że ma się to stać w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, która minęła 10 kwietnia tego roku. Do publikacji nie doszło do dziś, ale 10 kwietnia polityk stwierdził: "Był materiał wybuchowy, była eksplozja w skrzydle, była eksplozja w centropłacie. Było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu". Tłumaczył również, że raport jest gotowy, ale ze względu na pandemię i święta wielkanocne zostanie opublikowany w innym terminie. 

We wtorek Antoni Macierewicz napisał na Twitterze: 10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM