Dobry wynik Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda z poparciem poniżej 40 proc. [SONDAŻ]

W wyborczym wyścigu coraz bliżej walczącego o reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - podaje czwartkowy "Super Express" powołując się na swój najnowszy sondaż. Obu kandydatów dzieli 12 punktów procentowych.
Zobacz wideo

Sondaż pokazuje, że gdyby wybory prezydenckie, w formie tradycyjnej i korespondencyjnej, odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda. Na głowę państwa chce głosować 38,94 proc. badanych. Drugą pozycję, z wynikiem 26,60 proc., zajmuje Rafał Trzaskowski.

Gazeta przypomina, że z sondażu dla "SE" sprzed nieco ponad tygodnia wynikało, że Trzaskowski cieszy się poparciem 16,54 proc. Polaków. W krótkim okresie zyskał zatem 10 punktów procentowych. Stracił za to Andrzej Duda, na którego wcześniej chciało głosować 43,76 proc. badanych.

Spośród pozostałych kandydatów dwucyfrowy wynik zanotował tylko Szymon Hołownia, mogący liczyć na 16,41 proc. głosów. 

Na czwartym miejscu znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (5,71 proc.). Za nim uplasował się szef ludowcow Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem w wysokości 5,56 proc. Na kandydata Lewicy, Roberta Biedronia, głosowanie zadeklarowało 5,14 proc. wyborców.  

Kiedy odbędą sie wybory prezydenckie?

- Wybory odbędą się wtedy, kiedy termin wskaże marszałek Sejmu Elżbieta Witek; wszystko wskazuje na to, że będzie to albo 28 czerwca albo 5 lipca - powiedział w środę w wieczornym wywiadzie dla Polsatu szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Wcześniej w środę na wspólnej konferencji liderzy Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin oświadczyli, że wybory prezydenckie muszą się odbyć najpóźniej 28 czerwca.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

TOK FM PREMIUM