Jacek Sasin nie ma koronawirusa. Wiceminister Soboń: Dostałem radosnego SMS-a

Wicepremier i szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin jest zdrowy, wynik jego testu na obecność koronawirusa jest negatywny - poinformował w czwartek wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Artur Soboń.
Zobacz wideo

O zdrowie Sasina Soboń został zapytany przez portal money.pl. - Dostałem radosnego SMS-a od Jacka Sasina, wczoraj wieczorem, że jest zdrowy i wynik testu jest negatywny - poinformował w czwartek Soboń.

W poniedziałek Sasin napisał na Twitterze, że podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, w związku z czym jest na kwarantannie i pracuje zdalnie.

Jacek Sasin, minister od porażek specjalnych

Jacka Sasina można określić mianem polityka do zadań specjalnych. Obecnie piastuje funkcję szefa resortu aktywów państwowych. Jest też wicepremierem. Prawo i Sprawiedliwość chętnie wysyła Sasina do spraw trudnych, budzących pewne kontrowersje i czasami z góry skazanych na porażkę. Jacek Sasin próbował już powiększać Warszawę - nie udało się. Wcześniej chciał zostać jej prezydentem - też bezskutecznie.  Teraz Jacka Sasina politycy opozycji obarczają za nieudane wybory kopertowe i "wyrzucenie w błoto" prawie 70 mln zł na druk niepotrzebnych kart wyborczych. 

W związku z tym w Sejmie jest wniosek o wotum nieufności wobec ministra Jacka Sasina.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM