Wybory prezydenckie. Duda z Trzaskowskim w drugiej turze [NOWY SONDAŻ]

41 proc. wyborców deklaruje, że w wyborach prezydenckich oddałoby swój głos na Andrzeja Dudę, 26,1 proc. na Rafała Trzaskowskiego, a 12 proc. na Szymona Hołownię - wynika z najnowszego sondażu IBRiS opublikowanego w środę w tygodniku "Polityka".
Zobacz wideo

Z sondażu wynika, że na Andrzeja Dudę chce głosować 41 proc. badanych, na Rafała Trzaskowskiego - 26,1 proc., a na Szymona Hołownię - 12 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 7,1 proc. poparcia, Krzysztof Bosak - 6,5 proc., a Robert Biedroń - 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Frekwencja powyżej 40 procent

45,5 proc. badanych deklaruje, że zdecydowanie weźmie udział w wyborach, a 13,4 proc. - że raczej tak. Z kolei 22,9 proc. badanych deklaruje, że zdecydowanie nie zamierza głosować, a 13,6 proc. - raczej nie.

Badanie ogólnopolskie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na próbie 1100 osób. Badanie przeprowadzono 2930 maja 2020 r., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

We wtorek Sejm przyjął, a prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych w 2020 roku. Zakłada ona, że głosowanie będzie mogło odbyć się albo drogą korespondencyjną, albo tradycyjnie - w lokalach. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

TOK FM PREMIUM