Ryszard Czarnecki: Po wyborach prezydenckich mogą nastąpić zmiany w rządzie

Ryszard Czarnecki uważa, że po wyborach prezydenckich mogą nastąpić zmiany w rządzie. - Zwykle po wyborach w wielu krajach następuje odświeżenie rządu, tak bym uczynił na miejscu premiera - powiedział w środę europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

W rozmowie z Polsat News Czarnecki nie chciał powiedzieć jakie konkretne zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego ma na myśli. Stwierdził, że jest to kwestia oceny poszczególnych ministrów. - Pracują bardzo dobrze, ale trzeba podsumować jakie zadania teraz przed nami stoją w sytuacji trwania pandemii i wielomiesięcznego wychodzenia polskiej gospodarki ze stanu pewnego zamrożenia - powiedział

Zmiany w rządzie - zdaniem europosła - miałyby mieć charakter "strukturalny". - Jest dyskusja, jak usprawnić pracę rządu, jak spowodować, żeby Rada Ministrów działała bardzo efektywnie, jeszcze lepiej niż teraz - powiedział Czarnecki. Jego zdaniem, premier może zatem zdecydować się na pewne zmiany strukturalne polegające na połączeniu niektórych resortów. - Ale tym zajmiemy się po wyborach prezydenckich - stwierdził europoseł PiS.

Jak zaznaczył, "zwykle po wyborach, także prezydenckich, w wiele krajach następuje odświeżenie rządu". - Tak bym uczynił na miejscu premiera Mateusz Morawiecki. To dobrze świadczą o rządzących - powiedział Czarnecki, zaznaczając przy tym, że pandemia stawia przed światem nowe wyzwania.

- W czasach pewnego kryzysu, zwłaszcza, że kraje wokół nas mają kryzys gospodarczy większy od nas, a my jesteśmy z nimi związani, (...) konsekwencje spowolnienia gospodarczego w tych krajach będą również spadały na nasz kraj i naszą gospodarkę. Tym bardziej trzeba przystosować rząd i sprawne funkcjonowanie Rady Ministrów i administracji rządowej do tych wyzwań - powiedział Czarnecki.

Przypomnijmy, zmian w rządzie domagała i domaga się opozycja. Przed kilkunastoma dniami jej przedstawiciele złożyli wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Polityk obronił jednak stanowisko, dzięki głosom posłów swojej formacji. Teraz dyskutowany jest kolejny wniosek - o odwołanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak na razie sejmowa komisja zdrowia zdecydowała o jego odrzuceniu.  

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM