Nowy sondaż: Trzaskowski rośnie w siłę. W drugiej turze głosy rozkładają się niemal po równo

Andrzej Duda wygra w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim, ale rożnica między nimi będzie minimalna - wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. W pierwszej turze obecny prezydent RP otrzymałby 43,1 proc. poparcia, a prezydent Warszawy 25,3 proc. a w drugiej byłoby 51,1 proc. do 48,9 proc.
Zobacz wideo

Badanie pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. przeprowadzono telefonicznie metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) 3 i 4 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób, ale w wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata.

Frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc. - o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednio - wynika z badania.

Sondażowy wynik Dudy w pierwszej turze jest niższy o 1,7 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem (obecnie 43,1 proc.).

Trzaskowski uzyskał w tym sondażu o 3,2 pkt proc. więcej niż poprzednio (przy 25,3 proc. obecnie).

Trzeci w pierwszej turze byłby Szymon Hołownia z 14,4 proc. wskazań - o 0,3 pkt proc. więcej, niż poprzednio.

Na kolejnych miejscach w pierwszej turze byliby Krzysztof Bosak (7,4 proc. głosów - o 1,8 pkt. proc. więcej, niż poprzednio, Władysław Kosiniak-Kamysz (6,8 proc. spadek o 2,4 pkt proc. oraz Robert Biedroń (2,6 proc. - spadek o 0,5 pkt proc.).

Estymator zapytał też o dwie inne kontrkandydatury dla Dudy w drugiej turze: 50,4 proc. głosów dla prezydenta i 49,6 proc. dla Hołowni; 50,9 proc. dla Dudy i 49,1 proc. dla Kosiniaka Kamysza.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM