Mieszkaniec Bytowa krzyczał za Dudą "marionetka". Prezydent mu odpowiedział

Robię co w mojej mocy, by być prezydentem wszystkich Polaków. I właśnie dlatego podpisuję takie rozwiązania jak tarcza antykryzysowa, 500 Plus, jak rozwiązania, które służą rodzinie - zapewniał prezydent Andrzej Duda, zwracając się do mieszkańca Bytowa, który wcześniej wykrzykiwał do niego "marionetka".
Zobacz wideo

Prezydent Duda odwiedził we wtorek firmę Wireland w Bytowie (Pomorskie). Gdy ją opuszczał, przed bramą żegnało go kilkudziesięciu mieszkańców miasta. Jeden z nich wykrzykiwał do prezydenta: „marionetka”.

Prezydent nie odjechał, lecz podszedł do mężczyzny, od którego usłyszał, że w jego ocenie jest na świeczniku u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a powinien nim być.

- Robię co w mojej mocy, by nim być. I właśnie dlatego podpisuję takie rozwiązania jak tarcza antykryzysowa, jak 500 Plus, jak rozwiązania, które służą polskiej rodzinie. Można się nie zgadzać z tą polityką, ktoś może uważać, że potrzebna jest polityka liberalna. Możemy na ten temat dyskutować – odpowiedział Duda.

Poprosił jednocześnie swojego rozmówcę o trochę obiektywizmu. - Ja nie mówię, że wszystko jest idealnie. Gdyby było wszystko idealnie, to bym siedmiu ustaw, o ile pamiętam, nie wetował – podkreślił.

Padło też pytanie o niezależnych sędziów. - Wtedy, kiedy się najbardziej spodziewaliśmy weta, żeby nie był upolityczniony Sąd Najwyższy, to wtedy pan się nie zachował - mówił dalej mężczyzna. A prezydent odparł: - Proszę pana, o czym pan mówi, o tych komuchach, którzy tam zasiadali, PZPR-owcach, co skazywali ludzi w stanie wojennym?! Niech pan nie żartuje.

Prezydent odniósł się też do zarzutu o zbytnie rozdawnictwo pieniędzy Polaków i przekazanie blisko 2 mld zł „dla TVP, która jest tubą rządu”.

- Proszę pana, rozdajemy podatnikom ich pieniądze. Pieniądze, które wcześniej pozwalano kraść z Polski najprawdopodobniej, ponieważ mówimy o ponad 50 mld zł VAT-u, który był rozkradany. (…) Telewizja, radio polskie realizują misję publiczną, czego nie realizują media komercyjne. To są 2 mld na media publiczne, które są, były i nimi będą – podkreślił prezydent.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM