Cichocki o programie z Żalkiem: Budował figury, których nikt nie rozumiał. Przekroczył granice

- Jacek Żalek budował figury, których ani ja, ani pani redaktor, ani pewnie wszyscy widzowie nie rozumieli. A na końcu po prostu przekroczył granice. Myślę, że media nie są miejscem do takich słów - komentował Jacek Cichocki, szef sztabu Szymona Hołowni, który brał udział w programie z posłem PiS.
Zobacz wideo

W piątek wieczorem Jacek Żalek w programie na żywo w TVN24 stwierdził, że "LGBT to nie ludzie", tylko "ideologia". Komentował w taki sposób wpis na Twitterze innego polityka PiS, Joachima Brudzińskiego, że "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza". Po tych słowach prowadząca Katarzyna Kolenda-Zaleska wyprosiła polityka PiS z programu. W audycji brał też udział Jacek Cichocki,  szef sztabu Szymona Hołowni, kandydata na urząd Prezydenta RP. - Dla mnie ta cała sytuacja była żenująca - komentował w "Wyborach w TOK-u" Cichocki. Podkreślał, że poseł PiS w zasadzie nie odpowiedział na żadne pytanie prowadzącej. - Budował figury, których ani ja, ani pani redaktor, ani pewnie wszyscy widzowie nie rozumieli. A na końcu po prostu przekroczył granice. Myślę, że media nie są miejscem do takich słów - mówił dalej szef sztabu Hołowni. Jego zdaniem to pokazuje też istotę problemu. - Zamiast rozmawiać o prawdziwych wyzwaniach dla Polski, dyskutujemy o tematach zastępczych, które wrzucają nam rządzący - odparł.

Z Cichockim nie zgodził się Maciej Konieczny, poseł Lewicy. - Mam przekonanie, że gdyby Żalek mówił, że kobiety to nie ludzie, a Brudziński rozmarzył się o Polsce bez Żydów, to nie mówilibyśmy o tym w taki sposób, żeby się tematu pozbyć. Osoby LGBT to obywatele i obywatelki, zasługują, żeby się pochylić nad ich problemami. Rządzący mówią jeden do jednego to, co kremlowski reżim. To nie jest temat zastępczy - podkreślał Konieczny.

Przypomnijmy, w ubiegłą środę prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację "Karta rodziny", która stanowi zbiór zasad, jakimi - jak zadeklarował - będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Zakłada ona m.in. wsparcie dla rodzin i dla seniorów, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed "ideologią LGBT" i rynek pracy przyjazny rodzinie.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM