Bulwersujące słowa posła Czarnka o LGBT: "Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym"

- Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym - mówił w sobotę na antenie TVP Info poseł PiS Przemysław Czarnek.
Zobacz wideo

Sobotnie wydanie programu „Studio Polska” w TVP Info dotyczyło praw mniejszości seksualnych. Głos zabrał m.in. zasiadający w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy poseł PiS Przemysław Czarnek. - Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości – apelował.

- Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - kontynuował poseł PiS.

Dziennikarka Kalina Błażejowska poinformowała na Twitterze, że złożyła w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Temat praw mniejszości seksualnych zdominował kampanię prezydencką po tym jak W środę prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację "Karta rodziny", która stanowi zbiór zasad, jakimi, jak zadeklarował, będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Zakłada ona m.in. wsparcie dla rodzin i dla seniorów, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed "ideologią LGBT" i rynek pracy przyjazny rodzinie.

W  czwartek 11 czerwca, na deptaku pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie kilkadziesiąt osób zebrało się, by wziąć udział – w ramach sprzeciw wobec zapisów „Karty rodziny” dotyczących LGBT - w „tęczowym disco pod Pałacem” .

W piątek poseł Porozumienia Jacek Żalek został wyproszony z programu TVN24 po tym, gdy powiedział, że LGBT "to nie są ludzie, to jest ideologia". Do tego wydarzenia nawiązał w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Brzegu.

Prezydent mówił, że "z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia, nazwał to po prostu ideologią". - Próbuje się nam proszę państwa wmówić, że to ludzie. A to jest po prostu ideologia. (...) Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, niech zobaczy jak wyglądało budowanie tej ideologii, jakie poglądy głosili ci, którzy ją budowali - powiedział Andrzej Duda.

Ocenił, że "najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób, które mają preferencje homoseksualne, nie utożsamia się z tym ruchem i ideologią". - Mają po prostu swoje preferencje i już. Uważają, że to jest ich prywatna sprawa i że preferencje to jest rzecz, z którą się nie należy obnosić. Ja darzę wszystkich ludzi szacunkiem, ale nie pozwolę na to, by ideologizowano dzieci, bo to jest moja odpowiedzialność za Polskę i za polską młodzież - powiedział prezydent.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM