Posłanka Porozumienia: Nie mówię "ideologia LGBT", bo za tym skrótem są ludzie. Ale czasem sami sobie szkodzą

Zjednoczona Prawica mówiąc o LGBT, nie ma na myśli innych praw dla tych osób czy braku szacunku. Nie ma zgody ze strony ZP na małżeństwa osób tej samej płci i aby związki partnerskie tego typu adoptowały dzieci. Te środowiska prezentują treści, z którymi się nie zgadzamy - tłumaczyła w TOK FM posłanka Magdalena Sroka.
Zobacz wideo

Od kilku dni politycy PiS na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i posłem Przemysławem Czarnkiem, próbują atakować środowiska nieheteronormatywne. Mówią o "ideologii LGBT albo wręcz o tym, że te osoby "nie są równe normalnym ludziom". Magdalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina, odnosząc się do słów byłego wojewody lubelskiego podkreślała, że na politykach ciąży wielka odpowiedzialność za słowa.

- Osobiście uważam, że takie słowa w przestrzeni publicznej nie powinny padać. Ostrożnie wypowiadałabym się w takich kwestiach. Każda osoba zasługuje na taki sam szacunek i takie sama prawa. Nie powinny padać słowa, które mogą kogoś urażać – komentowała posłanka klub PiS.

Karolina Lewicka, prowadząca "Wywiad Polityczny", zastanawiała się, czy nie jest chwyt PiS na kampanię wyborczą, który ma przynieść urzędującemu prezydentowi dodatkowe głosy. – Powtórka z rozrywki z 2019 roku, gdy ten temat LGBT został wrzucony na agendę  - mówiła dziennikarka. Sroka przekonywała, że taka ocena jest niesprawiedliwa. – Zjednoczona Prawica mówiąc o LGBT nie ma na myśli innych praw dla tych osób czy braku szacunku. Odnosi się do ideologii gender, karty LGBT Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, czy wprowadzenia do szkół ideologii, z którą się nie zgadzamy. Prezentujemy pogląd większości Polaków, dla których rodzina to podstawowa komórka, a małżeństwo łączy kobietę i mężczyznę. Nie ma zgody ze strony ZP na małżeństwa osób tej samej płci i aby związki partnerskie tego typu adoptowały dzieci. Te środowiska prezentują treści, z którymi się nie zgadzamy  – podkreślała Sroka.

Lewicka odpowiadała, że środowiska LGBT walczą o prawa człowieka, równe traktowanie, przeciwstawiają się dyskryminacji, nienawiści czy przemocy. - A ja widzę scenę z ubiegłorocznej Marszu Równości w Gdańsku, gdzie niesiono coś przypominającego hostię w kształcie macicy. Widzę, kogoś w durszlaku na głowie przebranego za księdza, który odprawia msze. W taki sposób te środowiska próbują przekazać swoje treści. Afirmacja, którą stosują te środowiska, nie wychodzi im na dobre – mówiła Sroka i jednocześnie zapewniała, że ona sama nie używa sformułowania "ideologia LGBT", bo wie, że "za tym skrótem kryją się ludzie".

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM