NIK negatywnie ocenił wykonanie budżetu CBA. "Pierwszy taki przypadek w historii"

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła wykonanie budżetu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 roku - dowiedział się dziennikarz tvn24.pl. Winna wszystkiemu jest prawdopodobnie kasjerka, która wydała na zakłady bukmacherskie miliony z kasy CBA.
Zobacz wideo

Z ustaleń portalu wynika, że raport NIK jest przedstawiany i omawiany z sejmową komisji ds. służb specjalnych. Posiedzenie komisji odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a sam raport został sklasyfikowany jako ściśle tajny.

Dziennikarzom tvn24.pl udało się jednak dotrzeć do informatora, który twierdzi, że po przeanalizowaniu, jak CBA zarządzało swoim budżetem, NIK wystawił ocenę negatywną.To pierwszy taki przypadek w historii polskich służb specjalnym.

O ocenie NIK przesądzić miała według informatora portalu sprawa wyprowadzenia w samym 2019 r. 5 mln zł z kasy CBA. Pieniądze miała wynosić kasjerka Biura, a łączna ukradzionych przez nią pieniędzy może wynosić aż 10 mln zł. Kobieta i jej partner większość zawrotnej sumy mieli przeznaczać na obstawianie meczy w zakładach bukmacherskich.. 

Obecnie oboje przebywają w areszcie, toczy się przeciw nim śledztwo. 

DOSTĘP PREMIUM