Kaleta: Poseł Nitras naruszył moją nietykalność osobistą

Poseł Sławomir Nitras (KO) naruszył moją nietykalność cielesną - poinformował poseł Sebastian Kaleta (PiS). Poseł Nitras w czwartek zablokował Kalecie możliwość wejścia na konferencje prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz wideo

Posłowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba przybyli do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, gdzie miała się odbyć konferencja prasowa kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. - Pan poseł Kaleta próbował wejść na konferencję w celu wysłuchania pana prezydenta, a pan poseł Nitras się na pana posła, ministra Kaletę po prostu rzucił - powiedział poseł Ozdoba po incydencie, do którego doszło.

- Mam świadomość, że pan poseł Nitras naruszył moją nietykalność, że w inny sposób utrudniał nam pracę - ocenił Kaleta. Dodał, że poseł KO przeklinał wobec nich, kiedy dziennikarze poszli na konferencje prasową.

Według obu posłów sprawa powinna trafić do sejmowej komisji etyki poselskiej. - Ta sprawa powinna zostać skierowana niewątpliwie do komisji etyki poselskiej - oznajmił.

TOK FM PREMIUM