Komentarze po "debatach". Jak je ocenić? [PODCASTY]

Wczoraj (poniedziałek 6 lipca) odbyły się w dwie "debaty" prezydenckie. Pierwszą zorganizowała TVP w Końskich - wystąpił na niej jedynie Andrzej Duda. Drugą było zorganizowane przez sztab Trzaskowskiego w Lesznie spotkanie z dziennikarzami, na którym urzędujący prezydent nie pojawił się. Jak ocenić tę sytuację i kto wypadł lepiej? Posłuchaj podcastów!
Zobacz wideo

„Debaty” są szeroko komentowane, zarówno ze względu na formę jak i treść. Oto, jak ocenili je goście TOK FM:

Ekspertka ds. wizerunku dr Milena Drzewiecka z SWPS mówiła, że zarówno po "debacie" Andrzeja Dudy, jak i Rafała Trzaskowskiego, spodziewała się "większego show". Jej zdaniem obywatele otrzymali po prostu wywiad i konferencję prasową.

Zdaniem dr. hab. Pawła Kowala "debata" w Końskich była "teatrem". - Polska staje się jedynym krajem wśród państw zachodnich, gdzie w II turze wyborów prezydenckich debata się nie odbywa, ponieważ prezydent nie chce niczego stracić. A nawet idzie sam już na tę debatę i jest tak przemęczony, że do kilku pytań się nie przygotuje - mówił w Poranku Radia TOK FM sztabowiec Rafała Trzaskowskiego.

- Nie stawiałbym znaku równości między tymi wydarzeniami. W Lesznie stawili się dziennikarze z bardzo różnych opcji i tam były też trudne pytania dla kandydata, i Rafał Trzaskowski musiał się wić, a Andrzej Duda trudnych pytań od Michała Adamczyka w TVP nie dostał - mówił na antenie TOK FM Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki".

Czego się dowiedzieliśmy z konferencji Rafała Trzaskowskiego i wiecu Andrzeja Dudy? Odpowiedzi wspólnie szukają Renata Grochal, Agnieszka Wiśniewska i Jacek Żakowski.

TOK FM PREMIUM