Warszawa. Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej

Okno w siedzibie SLD, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia, zostało ostrzelane z broni pneumatycznej - poinformowała PAP rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska.
Zobacz wideo

- W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura - przekazała PAP Anna Maria Żukowska. - Okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm - dodała.

Jak poinformowała Żukowska, dziury w szybach znajdują się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD. - Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej - powiedziała.

Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po kuli, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

W rozmowie z PAP rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata potwierdził to zdarzenie. - Doszło do uszkodzenia szyby, najprawdopodobniej na skutek strzału z broni pneumatycznej - przekazał policjant.

We wtorek wieczorem śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie okna w biurze poselskim SLD przy ul. Złotej, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek – poinformował podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

TOK FM PREMIUM