Nieoficjalnie: zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się na Stadionie Narodowym

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy nie odbędzie się w Sejmie, tylko na Stadionie Narodowym - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze radia RMF FM.
Zobacz wideo

Zwyczajowo zaprzysiężenie prezydenta RP odbywa się w parlamencie przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli połączonymi izbami Sejmu i Senatu. Na takim wydarzeniu jest też sporo gości, np. byli prezydenci. Póki co w Sejmie obowiązuje limit miejsc ze względu na pandemię, część posłów pracuje zdalnie.

Stąd pomysł, żeby zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbyło się na Stadionie Narodowym. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, żeby zachować bezpieczne odstępy między gośćmi – donosi RMF FM.Informacja, do której dotarli dziennikarze radia, nie została oficjalnie potwierdzona przez Kancelarię Prezydenta.

Według RMF FM ostateczna decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Obecna kadencja Andrzeja Dudy upływa 6 sierpnia. Do czwartku można składać protesty wyborcze w sprawie ostatniego głosowania. Uchwałę w sprawie ważności wyboru prezydenta SN podejmuje w ciągu 21 dni od dnia podania wyniku wyborów do publicznej wiadomości przez PKW.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM