Czaputowicz dla "Rz": To dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji

- Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich; uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji - przyznaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister spraw zagranicznych profesor Jacek Czaputowicz.
Zobacz wideo

W opublikowanym w internecie wywiadzie szef polskiej dyplomacji odnosi się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu. - Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich. Cieszę się z ich wyniku, to jest przecież też w jakimś stopniu znak, że prowadzona przez nas polityka zagraniczna została dobrze oceniona - mówi "Rzeczpospolitej" Czaputowicz.

Pytany, czy są naciski w obozie władzy, aby odszedł, szef MSZ zaprzecza. - Ale uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji - podkreśla.

Czaputowicz mówi, że "nie sądzi", aby za zmianą personalną miała pójść zmiana polityki zagranicznej. - Jest akceptacja dla dotychczasowej linii, a po zwycięstwie Andrzeja Dudy otwiera się kilkuletni okres stabilności politycznej, który będzie sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej - mówi.

O rekonstrukcji rządu mówił w niedzielę w Radiowej Jedynce prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podał, nastąpi ona zaraz po wakacjach. - Rząd ma być inaczej skonstruowany. W sposób taki, który zlikwiduje stan, w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach - wyjaśniał. Prezes PiS zapewnił jednocześnie, że rekonstrukcja nie obejmie premiera Mateusza Morawieckiego. 

TOK FM PREMIUM