"DGP" o rekonstrukcji rządu: Liczba ministrów może się zmniejszyć o połowę

Liczba konstytucyjnych ministrów może zmniejszyć się nawet o połowę. Miotła będzie miała co robić także na szczeblu wiceministrów - podaje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz wideo

Jak podaje "DGP", powołując się na informacje uzyskane z kilku xródłach w PiS i rządzie, w dyskusji o rekonstrukcji rządu jeszcze nie pojawiają się konkretne nazwiska - zarówno jeśli chodzi o ministrów do zdymisjonowania, jak i ich następców.

"Dyskusja ma charakter strukturalny. Trwają analizy dotyczące tego, z których ministerstw możemy zrezygnować i kto mógłby przejąć ich kompetencje. Dopiero na bazie tych analiz będą podejmowane decyzje o charakterze personalnym" - podaje gazeta, cytując jednego z rozmówców.

"Według naszych informacji "miotła" szykuje się też na szczeblu wiceministrów, zwłaszcza sekretarzy stanów, którzy mogą łączyć swoje funkcje ministerialne z mandatem poselskim lub senatorskim" - informuje dziennik.

"DGP" wskazuje, że w kontekście rekonstrukcji rządu pojawia się kwestia poszerzenia koalicji. Na razie nie ma do tego chętnych, ale PiS liczy, że samo poruszanie tego tematu zmiękczy postawę mniejszych koalicjantów.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM