RMF FM: Łukasz Szumowski rozważa odejście z rządu

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, obecny minister zdrowia Łukasz Szumowski ma rozważać odejście z rządu. "Szumowski zastanawia się, czy nie porzucić ministerialnej teki przy okazji zapowiedzianej rekonstrukcji rządu" - czytamy.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM, informatorzy reportera Patryka Michalskiego podkreślają, że "minister Szumowski jest namawiany przez Mateusza Morawieckiego do pozostania w rządzie".

"Premier w jednym z wywiadów zapowiedział, że nie zdymisjonuje Szumowskiego, tyle tylko, że to Szumowski rozważa odejście. Wypowiedź szefa rządu miała przeciąć spekulacje i dać czas ministrowi do namysłu" - czytamy.  Według informacji przekazanych przez radio szef resortu zdrowia ma być zmęczony. "Nie tyle pracą w resorcie, co zainteresowaniem mediów sprawami przetargów na trefne maseczki, pytaniami o oświadczenia majątkowe żony i zainteresowaniem jego bratem. Dlatego - według informacji reportera RMF FM - wolałby nieco usunąć się w cień" - informuje redakcja.

Ale premier Mateusz Morawiecki chciałby uniknąć zmian na stanowisku ministra zdrowia. RMF FM wskazuje przy tym, że zaplanowana na jesień rekonstrukcja rządu może zbiec się w czasie z drugą falą epidemii koronawirusa. 

Przebywający obecnie na urlopie Szumowski, nie chciał odnosić się do nieoficjalnych ustaleń RMF FM. "Stwierdził, że odpoczywa i nie chce komentować polityki" - zaznaczono. 

RMF FM podaje, że o ostateczną decyzję Łukasza Szumowskiego w sprawie ewentualnego odejścia mamy poznać dopiero po wakacjach - wtedy mają zostać przeprowadzone zmiany w rządzie.

DOSTĘP PREMIUM