Zaprzysiężenie prezydenta Dudy. Demonstracja Lewicy. Posłanki i posłowie w tęczowych maseczkach i ubraniach

Lewica wykorzystała uroczystość zaprzysiężenie prezydenta Dudy do politycznej demonstracji i wsparcia środowiska osób LGBT.
Zobacz wideo

Największy klub parlamentarny - Koalicji Obywatelskiej - przysłał na posiedzenie Zgromadzenia Narodowego delegację. Inną formę protestu wybrali lewicowi politycy.

Wszyscy członkowie klubu Lewicy - zgodnie z obostrzeniami koronawirusowymi - mieli maseczki. Specjalnie na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy były to maseczki tęczowe. Dodatkowym akcentem było to, że przede wszystkim posłanki wybrały kolorowe ubrania. Gdy posłanki siedziały w ławach sejmowych, z kolorów ich ubrań ułożyła się tęcza.

W ten sposób Lewica okazała wsparcie osobom LGBT i przypomniała o atakach, jakie na to środowisko przypuścił w czasie kampanii Andrzej Duda i inni politycy obozu rządzącego. "Przypominamy @AndrzejDuda, że walka o prawa człowieka nikogo nie obraża, a Prezydent RP powinien stać na straży dobra wszystkich obywatelek i obywateli" - napisała na Twitterze posłanka Magdalena Biejat. Posłanka Falej podkreśliła, że parlamentarzystki i parlamentarzyści Lewicy są i będą "po stronie dyskryminowanych".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM