"Rzeczpospolita": Prezydent Duda porzucił TikToka

Prezydent Andrzej Duda bez rozgłosu zaprzestał korzystania z chińskiej aplikacji do komunikacji TikTok, z którą ostro walczą Amerykanie - podała w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

TikTok to mobilna aplikacja internetowa, której główna funkcjonalność polega na możliwości wysyłania materiałów wideo o długości od 15 do 60 sekund, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. Została utworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Jest dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych. W czerwcu 2018 roku na TikToku było ponad 500 milionów użytkowników, w kwietniu 2020 roku - dwa miliardy. 

Andrzej Duda na TikToku

Andrzej Duda założył konto na TikToku pod koniec marca tego roku, w kampanii przed wyborami prezydenckimi. W swoim pierwszym filmiku zachęcał uczniów do udziału w internetowym turnieju Grarantanna Cup.

"Rzeczpospolita" podała w poniedziałek, że prezydent z TikToka po cichu zrezygnował. "Choć jednak jego filmy biły rekordy popularności, (prezydent) z aktywności zrezygnował już po kilku dniach" - pisze gazeta.

"Powód? Współpracownicy prezydenta mówią o negatywnej rekomendacji ABW dla tej aplikacji, jednak również o chęci niedrażnienia Amerykanów. Prezydent Donald Trump w ostatnich tygodniach zapowiedział blokadę TikToka, bo jego zdaniem aplikacja może być wykorzystywana do dezinformacji" - ocenia "Rzeczpospolita".

TOK FM PREMIUM