Premier pytany o LGBT: Polska jest krajem tolerancyjnym tak długo, jak nie obraża się uczuć innych

Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. W pełni tolerujemy wolność wyrażania swoich myśli tak długo, jak nie obraża się uczuć innych - dodał.
Zobacz wideo

Tak podczas spotkania z dziennikarzami w Tychach premier odpowiedział na pytanie, czy należy bronić Polaków przed ideologią LGBT - jak mówił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) - i czy to nie są niebezpieczne słowa.

Morawiecki powiedział, że najbliższe jest mu sformułowanie, że wolność indywidualna każdego człowieka kończy się tam, gdzie narusza się wolność drugiego człowieka. - Myślę, że wielu ludzi zgodziłoby się z taką definicja wolności - powiedział.

Zaznaczy, że dlatego - w pełni szanując wszelkie poglądy, odmienność - warto podkreślić również to, że "nie ma u nas afirmacji i zgody na promowanie pewnych ideologii". - Ideologii, które mają na celu zmianę świata, myślenia, na swoja modłę - dodał szef rządu.

- My mamy bardzo jednoznacznie określone poglądy w sprawie polskiej kultury, polskiej tradycji, których trzeba strzec; trzeba ją szanować, trzeba się nią cieszyć, bo to o nią walczyli nasi wspaniali przodkowie - tłumaczył Morawiecki. - A dzisiaj niech ona - ta tradycja - stanowi fundament modernizacji państwa, modernizacji kraju - dodał.

Morawiecki, odpowiadając na pytanie dot. "ideologii LGBT" mówił też, o "pewnej akcji środowisk", która niedawno uderzyła we wrażliwość Polaków poprzez akcje wymierzone w tę wrażliwość. - Na to nie ma naszej zgody - oświadczył premier w Tychach.

DOSTĘP PREMIUM