Pełnomocnik ds. równego traktowania: Żyjemy w czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości

"Żyjemy w czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości" - stwierdziła Anna Schmidt-Rodziewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, podczas gali rozdania nagród prawicowej telewizji wPolsce.pl.
Zobacz wideo

Telewizja wPolsce.pl obchodziła w Warszawie swoje trzecie urodziny. Z tej okazji wręczono nagrody - "Złote Kamery", które otrzymali m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, polityk PiS Krzysztof Sobolewski oraz  minister Anna Schmidt-Rodziewicz - pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. 

Podczas odbierania nagrody minister podziękowała za "możliwość bycia częścią biało-czerwonej drużyny" i odniosła się do sytuacji w kraju. - Żyjemy w dziwnych czasach. W czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości. W czasach, w których uniwersalne wartości, pewne grupy próbują wskazać jako te, które należy uznać za passe - skwitowała.

Słowa rządowej pełnomocnik wywołały liczne komentarze w mediach społecznościowych. "To pierwsza w historii Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania występująca publicznie przeciwko mniejszościom" - stwierdziła Anna Błaszczak-Banasiak, adwokatka i dyrektorka Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. 

"Pani jest pełnomocniczką rządu ds równego traktowania. Zaczynam doceniać jej milczących i niezainteresowanych poprzedników - przynajmniej nie ośmieszali i siebie i urzędu niezrozumieniem po co i dla kogo są" - stwierdziła z kolei posłanka KO Barbara Nowacka.

"Drogie mniejszosci i wszyscy wykluczeni, przestańcie sie w koncu panoszyc i obnosic ze swoimi poglądami, ok? Tego juz naprawde za wiele. Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania juz traci do was cierpliwość. Ogarnijcie sie w końcu. Faktycznie żyjemy w dziwnych czasach (pisownia oryginalna - red.)" - napisała z kolei ironicznie mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram.

"Ja to bym chciała, żeby Pełnomocniczka ds. Równego Traktowania sprawdziła w kilku orzeczeniach np. rozumienie pojęcia „dyskryminacji”. A przy okazji zerknęła do polskiej Konstytucji" - "podpowiedziała" prawniczka z Fundacji Obywatelskiego Rozwoju - Eliza Rutynowska.

Anna Schmidt-Rodziewicz jest wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania od marca bieżącego roku. Wcześniej była  pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Pochodzi z Jarosławia i już drugą kadencję jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości z okręgu krośnieńsko-przemyskiego.

DOSTĘP PREMIUM