Tusk kpi z wakacji Szumowskiego. "Przecież mówił, że jest żeglarzem"

Odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia jest ogromną stratą zarówno dla rządu jak i dla mnie - stwierdził w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem, były szef rządu, Donald Tusk odniósł się do zagranicznych wakacji byłego ministra zdrowia.
Zobacz wideo

A tymczasem Łukasz Szumowski, po odejściu z rządu, pojechał na wakacje. Kierunek, który wybrał budzi spore emocje. Były minister wypoczywa w Hiszpanii, gdzie szaleje epidemia koronawirusa. Jak donosi "Super Express" Szumowski wypoczywa tam w towarzystwie biznesmena Bogusława Szemiotha, a konkretnie na jego luksusowym jachcie, który pływa pod kanadyjską banderą. 

Z wakacji Szumowski zakpił na Twitterze były premier, Donald Tusk. - Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji - napisał na Twitterze były szef Rady Europejskiej. 

Morawiecki ubolewa

Mateusz Morawiecki był pytany w sobotę w Radiu Rodzina, czym było dla niego odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia, Morawiecki odpowiedział, że to odejście jest oczywiście wielką stratą zarówno dla rządu polskiego, jak i jego samego. - Ponieważ to pan prof. Szumowski świetnie opracowywał procedury i zmieniał procesy, które szybko musiały być dostosowane do sytuacji epidemii koronawirusa - powiedział premier.

Natomiast - jak dodał - "pan minister już wcześniej takie plany zawodowe mi sygnalizował i ja to oczywiście szanuję". - A zachował się bardzo elegancko ponieważ jego wcześniejsze odejście miało nastąpić w marcu, w czasie, kiedy wybuchła właśnie pandemia. Dzisiaj Polacy uczą się żyć z tym koronawirusem nieszczęsnym i niedobrym, i latem pan minister uznał, że w tym czasie, kiedy jeszcze ta druga fala nie przyszła i może w ogóle nie przyjdzie w takim wymiarze jak się jej obawiamy(...), w takim momencie podjął tę decyzję. Ja myślę, że to był najbardziej właściwy moment - ocenił Morawicki.

TOK FM PREMIUM