Zdrojewski: Rozważam kandydowanie na szefa klubu senackiego KO

Senator Bogdan Zdrojewski potwierdził w rozmowie z PAP, że rozważa kandydowanie na przewodniczącego klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej. Oprócz niego kandydatem ma być też Marcin Bosacki, a także, jak wynika z informacji PAP, Jerzy Wcisła, choć on sam tego nie potwierdza.
Zobacz wideo

W sierpniu ze stanowiska szefa klubu senackiego KO zrezygnował Leszek Czarnobaj. 9 września senatorowie Koalicji Obywatelskiej mają wybrać jego następcę. Zamiar ubiegania się o funkcję szefa klubu rozważa, jak potwierdził w rozmowie z PAP, senator Marcin Bosacki.

Kandydowania nie wyklucza też senator Bogdan Zdrojewski. - Na pewno rozważam kandydowanie i ta decyzja będzie zapewne na tak - powiedział PAP Zdrojewski.

Z informacji PAP wynika, że kandydować może również senator Jerzy Wcisła, choć on sam nie chciał tego potwierdzić w rozmowie z PAP. - Nie będę się na ten temat wypowiadał - powiedział Wcisła.

Senatorowie KO przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że nawet jeśli Wcisła zdecydowałby się kandydować, miałby niewielkie szanse. Znacznie większe mają Bosacki i Zdrojewski, choć problemem pierwszego jest to, że jest kojarzony z byłym liderem PO Grzegorzem Schetyną, a problemem drugiego, że jest krytyczny zarówno wobec frakcji Schetyny, jak i wobec frakcji obecnego szefa PO Borysa Budki.

Zdrojewski już raz został wybrany na szefa klubu, mimo braku poparcia kierownictwa partii. W 2006 roku jako poseł został przewodniczącym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, choć kandydatem szefa partii Donalda Tuska był wtedy Zbigniew Chlebowski.

TOK FM PREMIUM