Nowe ustalenia CBA ws. Sławomira Nowaka. "Pieniądze ukryte w specjalnie przygotowanych skrytkach"

"CBA zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N." - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Zobacz wideo

Nowe ustalenia CBA ws. Sławomira Nowaka. Zabezpieczono, jak wynika z komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, "środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N.". "Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536.400 Euro, 470.000 USD i 30.000 zł. Zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover. W ramach prowadzonych czynności dokonano także zabezpieczenia innych rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie" - czytamy.

Sławomir Nowak aresztowany

Były minister transportu Sławomir Nowak (zgodził się na ujawnienie całego nazwiska) podejrzany jest m.in. o korupcję w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie. Został zatrzymany przez CBA 20 lipca. Zarzuty dotyczą czasów, kiedy Nowak był szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor.

Sławomir Nowak trafił do aresztu. Sąd nie uwzględnił złożonego przez jego pełnomocnika zażalenia na tę decyzję, argumentował to m.in. obawą matactwa i surową karą grożącą Nowakowi. - Wierzymy w niewinność swojego klienta i będziemy robić wszystko, co się da - podkreślił adwokat. Sławomir Nowak ma spędzić w areszcie trzy miesiące.

TOK FM PREMIUM