Ruch Trzaskowskiego ma wystartować 10 X. "Jeżeli nie będzie okoliczności, które będą obiektywnie to uniemożliwiały"

- Ja się tym nie zajmuję, bo to nie jest rzecz, która będzie konkurencją (dla PO - red.) - przyznał w TOK FM Borys Budka, pytany o datę inauguracji ruchu Rafała Trzaskowskiego. Szef PO dodał jednak, że do oficjalnego rozpoczęcia działalności może dojść 10 października.
Zobacz wideo

Ruch Rafała Trzaskowskiego miał ruszyć na początku września, ale kolejna awaria oczyszczalni ścieków "Czajka" doprowadziła do zmiany planów.

O datę inauguracji Karolina Lewicka pytała Borysa Budkę. - Być może będzie to październik, tak Rafał zapowiada. Ale to nie jest kwestia polityczna, to kwestia tego, by znaleźć przestrzeń dla ludzi, którzy nie chcą się zapisywać do partii - odpowiedział szef Platformy Obywatelskiej. Dopytywano o konkrety, przyznał: "Ja się tym nie zajmuję, bo to nie jest rzecz, która będzie konkurencją (dla PO - red.)". - Mam swoje zadanie, to PO i Koalicja Obywatelska. Z Rafałem Trzaskowskim spotykamy się każdego tygodnia, rozmawiamy o przyszłości. Natomiast, ja jako szef partii, nie zajmuję się ruchem obywatelskim - kontynuował gość Poranka Radia TOK FM.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

Szef PO dodał: "Prawdopodobnie, jeżeli nie będzie znowu okoliczności, które będą obiektywnie to uniemożliwiały, tak jak np. awaria czy jakaś sprawa warszawska, to ruch Rafała Trzaskowskiego wystartuje 10 października".

Szef PO podkreślił, żeby w związku z jego deklaracjami, "za kilka tygodni ktoś się musiał tłumaczyć z ewentualnego niedotrzymania terminu".  Natomiast, ja jako szef partii, nie zajmuję się ruchem obywatelskim" - podkreślił.

Wcześniej - prawdopodobnie 25 września mają się odbyć wybory szefa klubu Platformy Obywatelskiej. Stanowisko to pełni Borys Budka. O fotel szefa klubu KO mają powalczyć: Cezary Tomczyk, Sławomir Neumann, Arkadiusz Myrcha, Tomasz Siemoniak.

DOSTĘP PREMIUM