PiS wycofuje "ustawę o bezkarności". Terlecki: Wrócimy do tego z pewnością

Wycofamy projekt noweli ustawy "covidowej" dotyczący odpowiedzialności urzędników; wrócimy do tego z pewnością - poinformował po czwartkowym posiedzeniu klubu PiS jego szef Ryszard Terlecki.
Zobacz wideo

Szef klubu PiS pytany o dalsze losy projektu dotyczącego "odpowiedzialności urzędniczej", odpowiedział, że zostanie on wycofany.

- W tej sytuacji go wycofamy, ponieważ widzicie państwo, jak wyglądają w tej chwili głosowania. Wrócimy do tego z pewnością - zapowiedział Terlecki.

Czytaj też: Ustawa o bezkarności kartą przetargową w sprawie rekonstrukcji rządu? Porozumienie Gowina może pójść drogą Solidarnej Polski

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli tzw. ustawy covidowej, zgodnie z którym naruszenie obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19 byłoby traktowane jako przestępstwo. Przedstawiciele Solidarnej Polski deklarowali, że zagłosują przeciw temu projektowi. Głosowanie nad projektem miało odbyć się w czwartek po południu.

Projekt budził duże kontrowersje, określany był jako "ustawa bezkarnościowa". Komentatorzy wskazywali, że przepis jest tak nieostry, że właściwie da się pod niego "podciągnąć" wszystko. Sugerowano, że to kolejny przepis tzw. ustawy covidowej, który może służyć uwolnieniu od odpowiedzialności członków rządu Prawa i Sprawiedliwości.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM