Zbigniew Girzyński: Ministerstwo Sprawiedliwości jest wyzwaniem, którym powinien kierować polityk PiS

Choć poseł PiS Zbigniew Girzyński sądzi, że konflikt w Zjednoczonej Prawicy zostanie zażegnany, a Zbigniew Ziobro "być może" pozostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości, gość TOK FM uważa, że nie jest to "rozwiązanie optymalne". Na miejscu szefa resortu widiałby np. Małgorzatę Wassermann lub innego z wymienianych wcześniej kandydatów.
Zobacz wideo

W środę ma dojść do rozmowy Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Ma to być rozmowa ostatniej szansy dla koalicji, a szef Solidarnej Polski ma usłyszeć od prezesa PiS twarde warunki, które musi spełnić, by dalej współpracować. 

"Gazeta Wyborcza" wieszczy koniec Zbigniewa Ziobry w obecnym rządzie. Jednak zdaniem posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego analiza dziennika "nie jest zgodna z rzeczywistością". - Tak może się zdarzyć, rzeczywiście, że ten spór finalnie zakończy się odejściem Zbigniewa Ziobry z rządu, ale obserwując też i analizując - nie tylko w ostatnich dniach, ale też na przestrzeni ostatnich wielu lat - naszą scenę polityczną, wydaje mi się, że ten konflikt będzie zażegnany i być może Zbigniew Ziobro na tym stanowisku pozostanie - ocenił gość Poranka Radia TOK FM. Dodał jednak, że nie oznacza to, iż uważa to za "rozwiązanie optymalne". - Ale przypuszczam, że tak się raczej stanie - zaznaczył parlamentarzysta.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

Prowadzący program Jan Wróbel dopytywał więc, czy zdaniem polityka optymalne byłoby usunięcie Zbigniewa Ziobry z rządu i wywołanie tym samym wstrząsu w Solidarnej Polsce. 

- Ja bym nawet Solidarną Polskę w koalicji zostawił, bo uważam, że wnosi także wiele dobrego do naszego wspólnego rządzenia, ale zostawiłbym im drugi resort, który dzisiaj posiadają koalicjanci nasi - resort środowiska - natomiast ministerstwo sprawiedliwości uważam, że jest wyzwaniem, którym powinien kierować polityk PiS - stwierdził Girzyński. Wskazał, że resortem mogłaby kierować na przykład Małgorzata Wassermann lub "także inne kandydatury, które się pojawiają mogłyby być uwzględnione". - Uważam, że poradziliby sobie oni z wyzwaniami, które stoją przed tym resortem lepiej, sprawniej i spokojniej niż Zbigniew Ziobro - podkreślił. 

Wróbel zastanawiał się jednak, czy gość TOK FM sądzi, że Zbigniewa Ziobrę udałoby się usunąć z obecnie piastowanego stanowiska "bezboleśnie", a dziennikarze "nie pławiliby się w ciekawych informacjach o ludziach Zjednoczonej Prawicy dzięki "anonimowym źródłom"'

- Myślę, że to, że nikt nie lubi się żegnać ze stanowiskiem jest rzeczą w polityce spotykaną wszędzie i każdy próbuje się zawsze ratować i dlatego też zakładam, że raczej (Zbigniew Ziobro - red.) się nie rozstanie z tym stanowiskiem. Nie ze względu na to, że będzie uruchamiał tego typu metody, ale być może w negocjacjach obroni to swoje stanowisko w dalszej konsekwencji - podsumował poseł PiS. 

DOSTĘP PREMIUM