Będzie wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Borys Budka: Czas na powiedzenie "sprawdzam"

Koalicja Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - ogłosił szef klubu KO Borys Budka.
Zobacz wideo

- Czas na powiedzenie: sprawdzam - stwierdził na konferencji prasowej Borys Budka. - Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi Jarosław Kaczyński i jego ludzie, jest prawdą. Czy też jak zawsze pan premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i polską prokuraturę - powiedział szef Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, jego klub chce zobaczyć, "czy Jarosław Kaczyński dotrzyma słowa". 

Zgodnie z regulaminem Sejmu, wniosek o wotum nieufności wobec ministra musi poprzeć większość ustawowej liczby posłów, czyli 231. Klub Koalicji Obywatelskiej liczy 134 posłów.

Spotkanie Kaczyński - Gowin przy Nowogrodzkiej

We wtorkowe popołudnie w siedzibie PiS prezes partii Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem Porozumienia, Jarosławem Gowinem. Na rozmowy, których tematem miała być "przyszłość Zjednoczonej Prawicy", dojechał także premier Mateusz Morawiecki.

Tymczasem w środę po raz kolejny zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. I być może wtedy zapadnie ostateczna decyzja ws. dalszej obecności w obozie władzy Solidarnej Polski, a samego Zbigniewa Ziobry w rządzie. Wiadomo, że Jarosław Kaczyński postawił ministrowi sprawiedliwości pewne warunki, od spełnienia których zależy jego przyszłość w Zjednoczonej Prawicy.

Po głosowaniu wbrew woli Jarosława Kaczyńskiego nad zaostrzeniem ustawy o ochronie zwierząt oraz torpedowaniu przepisów o bezkarności urzędników walczących z koronawirusem, zarówno Solidarna Polska, jak i Zbigniew Ziobro znaleźli się na cenzurowanym.

TOK FM PREMIUM