Narada na Nowogrodzkiej skończona. "Piłka po stronie Solidarnej Polski"

Premier Mateusz Morawiecki opuścił przed godz. 17.30 siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Doszło do kolejnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.
Zobacz wideo

Od godz. 13 w środę przy ul. Nowogrodzkiej trwało kolejne spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. - Na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii - poinformowała PAP po zakończeniu spotkania rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Pytana, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą i czy podjęto już jakieś decyzje, odparła, że "piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji".

 Grzegorz Osiecki, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" infromował, jeszcze dziś może dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. - PiS oczekuje od Solidarnej Polski jasnych deklaracji w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. W tej sprawie może jeszcze dziś dojść, do kolejnego spotkania Kaczyński Ziobro - napisał na Twitterze.

Ziobro ma rozmawiać

Także w środę od godziny 15 obradował zarząd Solidarnej Polski. - Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów o zasadach współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu w ramach Zjednoczonej Prawicy - napisał w środę po posiedzeniu zarządu partii SP poseł Jan Kanthak.

Do spotkania, o którym pisał Osiecki, doszło. Według mediów, szefowie PiS i SP rozpoczęli rozmowę po g. 19.00. Spotkanie miało miejsce w budynku przy ul. Baciarellego.  Przed godz. 20.30 obaj opuścili miejsce spotkania.

DOSTĘP PREMIUM