Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem

Przemysław Czarnek, kandydat na ministra edukacji i nauki w rekonstruowanym rządzie Mateusza Morawieckiego, ma koronawirusa.
Zobacz wideo

Przemysław Czarnek poinformował o swoim zakażeniu na Twitterze. - Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa - napisał poseł PiS i kandydat na nowego ministra edukacji i nauki. Podkreślił, że czuje się dobrze. "Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - napisał Czarnek. Zaapelował także, żeby "nie lekceważyć objawów". 

W poniedziałek 5 października resort zdrowia poinformował o 2006 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 

Kim jest Przemysław Czarnek?

Przemysław Czarnek to kontrowersyjny poseł PiS i były wojewoda lubelski. Znany m.in. ze swoich skandalicznych słów o społeczności LGBT ("Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją") czy roli kobiet w społeczeństwie ("Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana"). 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda miał powołać Czarnka na stanowisko szefa połączonych resortów nauki i edukacji, co wzbudza cały czas wiele emocji.