Zaprzysiężenie nowych ministrów przełożone. Prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów we wtorek o godz. 14

Zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego zostało przełożone. Wszystko przez zakażenie koronawirusem kandydata na ministra nauki i edukacji Przemysława Czarnka.
Zobacz wideo

Andrzej Duda miał dokonać zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego w poniedziałek 5 października o 15. Jednak finalnie uroczystość została przełożona na wtorek 6 października na godz. 14. Poinformował o tym rzecznik prezydenta. Wyjątkiem ma być zaprzysiężenie chorującego na COVID-19 Przemysława Czarnka.

- Zmiany będą przeprowadzone wśród tych osób, które będą mogły być fizycznie w Pałacu Prezydenckim, w związku z powyższym także i wniosek pana premiera do pana prezydenta o zmiany w składzie Rady Ministrów jest zmieniany - poinformował Błażej Spychalski. 

Uroczystość zaprzysiężenia, z uwagi na zagrożenie COVID-19, ma się odbyć w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. 

Zakażanie u Przemysława Czarnka

Kandydat na ministra nauki i edukacji Przemysław Czarnek w poniedziałek rano poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów" - podkreślił poseł PiS. Dlatego premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu.

Nowy rząd Morawieckiego. Kaczyński wicepremierem

W minioną środę premier zaprezentował nowy skład Rady Ministrów - w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. Do rządu ma wejść m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który obejmie funkcję wicepremiera.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM