Przemysław Czarnek ma koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt skierowane na kwarantannę

Wszystkie osoby, które miały od piątku kontakt z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek miał zostać nowym ministrem nauki, zostaną skierowane na kwarantannę i do badań na obecność koronawirusa - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PiS.
Zobacz wideo

- W związku z chorobą pana posła Przemysława Czarnka rozpoczęło się postępowanie epidemiologiczne; inspektor sanitarny prowadzi postępowanie, które ma na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie koronawirusem i wyznaczy osoby do ewentualnej kwarantanny i badań - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Popołudniu poinformował, że również: Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski i Jacek Ozdoba skierowani na kwarantannę.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wszystkie osoby, które miały kontakt z Czarnkiem od piątku zostaną skierowane na kwarantannę. Po godz. 15 potwierdził to Główny Inspektor Sanitarny.

Zaprzysiężenie pod znakiem zapytania

Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim. W poniedziałek Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki potwierdził, że wykryto u niego koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia nowego rządu. Ponadto inspektor sanitarny prowadzi postępowanie w celu wskazania osób, które mają być skierowane na kwarantannę. Informacja o zakończeniu postępowania powinna zostać przekazana jeszcze w poniedziałek.

Zdaniem źródła PAP rozpatrywana jest także "zdalna" formuła zaprzysiężenia nowego rządu.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM