Dymisja w Senacie. Człowiek Donalda Tuska nowym szefem CIS?

Grzegorz Furgo, dotychczasowy dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu, pożegnał się ze stanowiskiem - informuje portal Onet. Jego miejsce ma zająć Maciej Berek, uznawany za człowieka Donalda Tuska.
Zobacz wideo

Grzegorz Furgo stał na czele Centrum Informacyjnego Senatu od listopada ubiegłego roku, kiedy opozycja przejęła władzę w izbie wyższej, a marszałkiem został Tomasz Grodzki.

Grzegorz Furgo ma dostać w Senacie inną pracę. Na jego odwołanie mieli naciskać senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy narzekali na to, że senacka kancelaria działa bardzo źle.

Z informacji Onetu wynika, że na czele CIS ma stanąć Maciej Berek. To prawnik i urzędnik, który kilkanaście lat temu pracował w Senacie. Potem trafił także do Najwyższej Izby Kontroli. Berek dużą karierę zrobił za czasów rządu Donalda Tuska. W latach 2007-2015 był prezesem Rządowego Centrum Legislacji oraz sekretarz Rady Ministrów. Pod koniec rządów koalicji PO-PSL Ewa Kopacz wskazała go także, jako kandydata do Europejskiego Trybunału Rozrachunkowego, ale ten wybór został unieważniony przez PiS.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM