Jacek Jaśkowiak o antycovidowcach: To są po prostu idioci. Takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu

- To jest niedopuszczalne, żeby w ten sposób wprowadzać ludzi w błąd, narażać ich na utratę zdrowia i życia. Takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu. To są po prostu idioci - mówił Jacek Jaśkowiak o antycovidowcach w "Wywiadzie Politycznym" w TOK FM.
Zobacz wideo

- Rozumiem decyzję, że cały kraj objęto żółtą strefą, restrykcje, obostrzenia - mówił w "Wywiadzie Politycznym" Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dodał, że sam będzie apelował do wojewody, by poprosił policję o częstsze patrole na mieście. - Widziałem, jak młodzież nie przestrzega zakazów i z tym też musimy coś zrobić, bo inaczej nie zapanujemy nad rozprzestrzenianiem się wirusa - opowiadał.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

Karolina Lewicka pytała go, jak widzi funkcjonowanie np. kin, teatrów i restauracji przy obecnych ograniczeniach. Jaśkowiak stwierdził, że mnóstwo osób i tak rezygnuje z chodzenia w takie miejsca własnowolnie - z ostrożności, a nie przez restrykcje. Dodał że są branże, w których jest jeszcze gorzej. Jako przykład podał firmy, które zajmowały się organizowaniem targów i konferencji. 

Zadeklarował też, że nie planuje wprowadzać dodatkowych restrykcji 1 listopada.

- Nie zamierzam zamykać cmentarzy, ani zakazywać wstępu - zapewniał, podkreślając, że obchodzenie Wszystkich Świętych to ważna tradycja, a na świeżym powietrzu transmisja wirusa jest mniej groźna. 

Dziennikarka TOK FM pytała też o demonstracje antycovidowców zapowiedziane na sobotę w całym kraju, również  w Poznaniu. 

- Mamy swego rodzaju idiotów wszędzie i zawsze. Oni czasem bardziej się uaktywniają, czasem mniej. Ja bym tych półgłówków wysłał do szpitala, niech zobaczą, jak to wygląda - denerwował się jej gość. 

Opowiadał, że na co dzień widzi mnóstwo dramatów ludzkich, rozmawia też z lekarzami, którzy "walczą na pierwszej linii frontu".

- To jest niedopuszczalne, żeby w ten sposób wprowadzać ludzi w błąd, narażać ich na utratę zdrowia i życia. Takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu. To są po prostu idioci - powiedział Jacek Jaśkowiak o antycovidowcach. 

DOSTĘP PREMIUM