Premier Morawiecki na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną. "Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie"

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

Informacja o kwarantannie premiera Mateusza Morawieckiego została opublikowana dziś (13 października), po godzinie 11. Jak czytamy w komunikacie rzecznika rządu, "kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października".

Müller zapewnia, że u premiera "nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, nie ma też objawów choroby". 

"Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych" - informuje rzecznik.

Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier ma prowadzić posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. Przypomnijmy, że na wtorkowe popołudnie zaplanowane jest spotkanie szefa rządu z przedstawicielami opozycji.

Morawiecki na kwarantannie. "Uważajmy na siebie"

O swojej kwarantannie poinformował na Facebooku - w nagraniu wideo - sam Morawiecki.  Premier zapewnił, że jest w kontakcie ze swoimi współpracownikami, "rząd pracuje normalnie", a posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się w formule wideokonferencji. - Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad: dezynfekcja, dystans i maseczki - apelował szef rządu.

W ciągu ostatnich kilku dni o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa informował między innymi Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, wiceminister aktywów państwowych oraz Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia w mediach zrobiło się głośno o Michale Dworczyku, który od poniedziałku przebywał na kwarantannie, ale pojawił się na posiedzeniu Rady Ministrów w miniony piątek. Szef kancelarii premiera poinformował, że ze względu na negatywny wynik testu na koronawirusa został zwolniony z konieczności izolowania się przez Główny Inspektorat Sanitarny.

DOSTĘP PREMIUM